Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
6 Haziran 2017 Pazar
BERKAY YALIN
İNCİR VE ZEYTİN

İncirle zeytin birlikte yenildiğinde insan vücudunda neler olduğunu biliyor musunuz? Yüce Allah (cc) Kerim Kitabında şöyle buyurmaktadır: Bismillahirrahmanirrahim; “İncire, zeytine, Sina dağına ve şu emîn beldeye yemin ederim ki, biz insanı en güzel biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.” 

(Tin, 95/1-5)Sadakallahu’l-azim. Aziz kardeşim! Hiç bu yüce surenin manasını tefekkür ettin mi? Allah (cc) neden incirle zeytine birlikte yemin ediyor? Acaba neden bu yeminle insanın en güzel şekilde yaratılışı arasında bir ilişki kurulmuş? Çoğumuz incirle zeytinin birlikte yenilmesinin ne manaya geldiği, ne harika faydalar barındırdığı üzerinde düşünmemiştir.

 

Alimler, sadece incir yeme, veya sadece zeytin yeme üzerine yapılan araştırmalardan kayda değer faydalar elde edememiş. ancak bunların birlikte yenilmesi üzerine yapılan araştırmalardan bir çok faydalı bilgiye ulaşmışlardır. İncirle zeytini birlikte yemenin en önemli faydaları şunlardır: 1– Kandaki kolesterolü düşürür, 2– Kadınlarda hamile kalma olasılığını artırır, 3– İnsanın genç kalması için vucudun dinçliğine yardımcı olur, 4– Yaşlılık belirtilerini giderir, 5– Metabolizmayı hızlandırır, 6– Hücrelerin görevlerini iyi bir şekilde yapmasına yardımcı olur, 7– Vucuda çalışma gücü kazandırır, 8– Erkeklerde  iktidarsızlığı tedavi eder, 9– Kalbi takviye eder, 10– İradeyi güçlendirir. Ellili yaşlarda mısınız ? Ellili yaşlarda olup kandaki kolesterolden şikayetçi olan birini tanıyor musunuz ? Bu kişiler incirle zeytini birlikte yemeyi denediler mi? Bu reçeteyi Yüce Rabb’imiz yazmıştır bizler için. Zira Kitab-ı Hakim’inde incirle zeytine yemin etmiştir. ALMITHALONIDZ  adlı madde  daima genç kalması için vücudun dinçliğinden sorumlu bir maddedir.  Bu maddeyi beyin 15-35 yaşları arasında salgılar. 40 yaşından sonra bu maddenin salgılanma oranında azalma olur. Zeytinle incire edilen yemini, bu yeminin insanın yaratılışı ile olan ilişkisini hiç düşündün mü?

Bu konuda araştırmalar yapan “Japon Araştırma Ekibi” şöyle diyor:  “İncirde bulunan ALMITHALONIDZ

adlı etkin madde ancak zeytinde bulunan bir madde ile karıştırıldığında etkili olabiliyor.”

Japon Araştırma Ekibi’nin ifadesine göre en iyi neticeyi veren, bir incir yedi zeytin tanesi şeklinde olan oranmış.  İlginç olan “incir”in Kur’an-ı Kerim’de bir defa, “zeytin”in altısı açık biri de şu ayette olduğu üzere kapalı bir şekilde geçmesidir. “Ve bir ağaç ki Tur-i Sinadan çıkar, yağ ve yiyenlere bir katıkla biter .” (Müminun, 23/20)

 

Burada adı geçen ağaç “zeytin ağacı”dır. Japon Araştırma Ekibi bu Kur’ânî mucizeyi öğrenince hemen Müslüman olduklarını ilan etmişler. Sübhanellah! Değerli kardeşim! En değerli sadaka-i cariyenin, faydalı bir bilgiyi yaymak olduğunu unutma!

 

Bunu size göndermem için bana gönderenden Allah (cc) razı olsun.Bu Haber 433 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI