Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
27 Temmuz 2017 Pazar
Prof. Dr. OSMAN ECEVİT
Önü Alınamayan Terör

Orta Doğu’da petrole öteden bu yana göz diken, süper devletler demeğe dilim varmıyor, aç kurtlar oldukça, buralara huzurun gelmesi mümkün değildir. Müteaddit sefer de yazdım, ama yine yazacağım. Orta Doğu’daki liderlerin tümünün aklını toplasan bir incir çekirdeğine sığdığı gibi, yine de boş yer kalır. Aldandığımız diğer nokta ise, gelişmiş ülkelerin ortaya koydukları kültür, Orta Doğu’dakilerde elbette çok yüksek düzeydedir. Onların anlayışı ise; biz onlardan çok üstün olduğumuza göre, her şeyi “yapabiliriz, faydalanabiliriz” anlayışıdır. Onun için batının, insan hakları gibi teranelerine de inanmıyorum. Yalnız, Hıristiyanlar arasında, çifte standart yoktur, bu dinin dışındakileri açıkça insan olarak görmedikleri için, de onların yaptıkları da çifte standart’a girmemektedir. Her zaman üzerinde durduğum gibi, bilim ve teknolojide en az onlar kadar ileri olmadıkça, onların düşüncelerini değiştirmek mümkün değildir. Geçmiş dönemlerdeki, hamaset ve ileri olma durumu ise, onların umurunda değildir. Materyalist zihniyetin hâkim olduğu kimselerde, anlayış bu şekilde ortaya çıkmaktadır.

Gerek Papalığın, gerekse Evangelist’lerin veya Siyonizm anlayışının, Müslüman ülkeler üzerindeki emellerini birçok defa açıklamıştım. Geçenlerde bir okuyucumun dediği gibi, yazdıkların doğru, ama bunu gündeme getirerek üzerinde durulmadığı gerçeği de ortadadır.

ABD bu güne gelinceye kadar, Dünyanın birçok yerinde ve Dünya savaşlarındaki kayıplarını göz önüne alarak, vekâlet savaşları sistemini geliştirmiş bulunmaktadır. Bu yöntemle, Orta Doğu’yu karıştırarak, Müslümanın, Müslümanı öldürmesini temin ettiği gibi, petrolü silah satışı ile bedavaya getirmektedirler. Lütfen Orta Doğu’ya bir bakınız; Irak’ın durumu ortadadır ve parçalanmış olan durumu, yakın bir zamanda fikir olmaktan çıkarak fiili hale gelecektir. Elbette, bu durum Ülkemizi derinden etkileyen, daha da etkileyecek olan hususu ortaya koyacaktır. Suriye’nin durumu ise, kırk yamalı bohça durumundadır ve nelerin olup, bittiğini anlamak ve izah etmek de mümkün değildir. ABD, Almanya, Fransa, Rusya Türkiye ve İran oradadır. Açıkça ne olduğu belli olmayan bir kaos durumu yaşanmaktadır. Son olarak ortaya çıkan ve 15 kadar Arap ülkesinin Katar’a karşı uyguladıkları duruma hayret etmemek mümkün değildir. Yemen’in öteden beri karışık olan durumu ortadadır. Açık olan şudur ki, İran dâhil, bütün Müslüman ülkeler, etnik, dini ve mezhep çatışmalarının sarmalı içinde bulunmakta ve bu da giderek batılıların etkisi ile daha da karmaşık bir hal almaktadır.

 

Müslümanlar kendi aralarındaki bu sorunları halledemezler ise, batılıların oyuncağı olarak, kimliklerini kaybedecekleri de ortadadır. Orta Doğu’da terörün esas nedeni de budur ve Orta Doğu’daki bu olaylardan Ülkemizin ayrı tutulması da mümkün değildir. Terörü önlemek için Ülkemizin yürüttüğü faaliyetler, askeri ve güvenlik güçleri tarafından yapılmaktadır. Aşağı yukarı 40 yıldır devam eden bu teröre, şimdi bir de DEAŞ ile FETÖ terör örgütleri katılmış bulunmaktadır. Türkiye, Müslüman bir Ülkedir. Bu gün mücadele ettiğimiz, PKK, PYD, YPG, DEAŞ ve FETÖ örgütlerinin de, sözde Müslüman kimlik üzere olmaları, bizlere bir şeyler anlatmıyor mu? Türkiye ve İran dâhil Orta Doğu’daki Araplar bunlardan bir şeyler çıkaramıyorlar ve buna göre tedbirleri alamıyorlar ise; terör belasından kurtulmak mümkün değildir.  Hep dediğim gibi, “Müslümanlar, Müslümanları, Allah’u Ekber diyerek öldürmek için, batılılardan icazet alıyorlar”. Buyurun, lütfen çözün bu düğümü. Saygılarımla. Bu Haber 418 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI