Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
12 Ağustos 2017 Pazar
KÜRŞAT KESLER
ABD’nin Ucuz Siyasetleri I

Yıllarca Abd’nin istediği gibi davrandık. Yemedik, içmedik, sokağa çıkmadık, üretmedik, her şeye boyun eğdik. Ülkemizde darbeler yaptı bilmedik, krizler çıkardı görmedik, içimizdeki vatan hainlerini satın alıp bize karşı kullandı yok dedik. Hep “abi” dedik,söylentidir dedik, yapmaz dedik, eyvallah ettik. Onlar ülkemizde cumhurbaşkanlarını ,başbakanları , bakanları seçerken biz  kuzu kuzu seçim sandıklarına gidip sözde bizi yönetecekleri seçiyorduk. Sanıyorduk ki biz istersek seçeriz, istemezsek sandığa gömeriz. Ne kadar cahilmişiz Seçim bir oyundan, iktidar olmak ise kukla olmaktan ibaretmiş anlamadık.Ülkenin sahipleri meğer hep kazanan tarafmış haberimiz yokmuş. Arada sırada bir teknik hata, iş kazası olunca da darbe mi, kriz mi, kara propaganda mı hemen devreye sokulup hükümetler alaşağı indiriliyormuş. Gördük belki ama sustuk, bildik belki ama inanmadık. Gözlerimiz bakar kör oldu. Algı operasyonlarıyla beynimizi dağladılar.İçimizden yetiştirdikleri aracılığıyla hükümet kurdurup yıkan; bizi gaz kuyruğuna, tüp kuyruğuna, şekere,sana yağına muhtaç ettiren hükümetleri başımıza musallat eden hep Abd idi.

Sadece bizde değil. Tüm dünyada başına buyruk davranan, her ülkeden bir vatan haini bulup onu kendi ülkesine karşı kullanan canı istemeyince de diktatörlük var, halka demokrasi getireceğiz diyerek çoluk çocuk demeden katleden tüm yeraltı yerüstü servetini elinden alan; alamayınca terör çıkaran, dünyaya ayıp olmasın diye arada sırada boş arazileri bombalayan sonrada baş edemiyoruz ne yapalım  diyen; teröristlere özgürlük savaşçısı diyerek tırlarca silah gönderen bir devletten bahsediyorum. Bütün bunları yapıp bir de saygı gören, kimsenin gık bile diyemediği bir Abd. Filhakika büyük zirvelerde başkanları en ön saflarda yer tutan, tebrikleri kabul eden, herkesin hal hatır sorduğu, tüm dünya liderlerinin konuşmak için can attığı bir garip dünya düzeninde yer bulan bir Abd.

Kuyruklarda ömrünü tüketti bir nesil.Fakirlik diz boyu olmuş ,ülke bir sente muhtaçken millet evine ekmek götüremezken, ülkenin gerçek sahibi olduğunu iddia eden satılmışlar; siyasete karışma ,olaylara karışma, her yerde siyaset yapılmaz diye kandırdılar bizi. Bu laflar bugün bile hala çoğu kimsenin diline pelesenk olmuştur. Oysaki siyasetin girmediği yer mi var? Düşünmeyecek miyiz?  İşte siz halksınız, siz ne bilirsiniz ülkeyi biz yönetiyoruz asıl ülkenin sahibi biziz diyerek bir yandan demokrasi nutukları atarken diğer yanda  siz işinizle, evinizle, küçük şeylerle uğraşın dediler.  Ülkeyi yönetmeye kalkmayın dediler. Bugün bile toplumun sözde aydını sanatçısı olmuş bazı kimseler Ayşe Teyze sen akşam pişireceğin yemekle uğraş, ülken hakkında söz sahibi olma sen karışma diyen kabuğundan çıkıp da kabuğunu beğenmeyen kara cahiller yok mu? Benim oyum çobanla bir mi olacak diyen hayatı dans ve içkiden ibaret olan, 15 Temmuz gecesi o küçümsediği halk vatanı için şehit olurken evinde rahat rahat uyuyan kimseler yok mu?

İşte böyle yıllarca ülkemiz Abd’nin ve yandaşları Avrupa’nın ülkemizde çıkardıkları krizlerle, darbelerle uğraşırken, böylesine  derbeder bir yaşantını ortasında arabesk doğdu. Halk şarkılarla uyuştu. Orhan Baba “Batsın Bu Dünya” derken millet kendinden geçiyordu. Belki de yerleşik düzenin yıkılması için, yeni bir dünya içindir bu dünyanın batması bilemiyoruz elbette ama halk  belki de şarkılardaki mesajı hiç anlayamadı. Sadece şarkılar söylendi.

Artık özümüze dönüyoruz. Artık ülkemizin gerçek sahibi millet olmuştur. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” düsturu sonunda mevcut iktidarımızla yerini bulmuştur.  Artık ülkenizi biz yönetiyoruz diyen egemen güçler değil, seçkinler değil, Rize’de takasıyla balıkçılık yapan bir vatandaşımızın oğlu Cumhurbaşkanı olup ülkemizi  değiştiriyor, gücümüzü anlıyor, o karışamadığımız dünyaya meydan okuyabiliyoruz. Batı’ya rağmen kendi silahımızı üretebiliyor, yerli; kara, hava, deniz araçlarımızı yapabiliyoruz.Yıllar öncesinde “Devrim” arabalarını ürettiğimiz halde seri üretime geçmemizi engelleyen ve bizi hep dışarıdan almaya mahkum edenlerin kimler olduğunu araştırıp inceleyenler mutlaka göreceklerdir.

Bu topraklar dünyanın gözbebeğidir. Her zaman karıştırılmak istenen bu topraklarda  güçlü bir ülkenin olması Batı’yı her zaman rahatsız etmiştir. Onlar her daim kendi sorunlarıyla uğraşan, dünya siyasetine karışmayan, ayakları üzerinde duramayan bir ülke hayal edip durmuşlardır. Burası bizim vatanımızsa çok güçlü olmak durumundayız. Dünya mazlumlarına el uzatmak için, Ortadoğu’da Kafkasya’da Balkanlar’da kurulan oyunları bozmak için. Ülkemizi bizlere düşmanlığı şiar edinmiş yabancı devletlerin medyasında  karalayan kötüleyen ufku dar siyasetçilerin eline bırakmamalıyız. Bence güzel günler göreceğiz, güneşli günler.Bu Haber 264 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI