Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
15 Ağustos 2017 Pazar
AV. EMRAH DUMAN
Ünye’yi 4. Levent Olarak Yaşamak İsteyenlere

Levent'de yüksek duvarlar insan üstüne sıva,  hayal üstüne moloz göçüğü...Ünye'de ise ağaç dalları başımızı okşar

     Leventte bütün o muntazam yollar  başka bir Levent'e çıkar. Ünye'de ise yukarılarda yaylalara ve bulutlara... Ve aşağıda denizlere ve sonra okyanuslara...

      Levent'de işe geç kalan, metroya geç kalan, küçülen,  gelip geçen ve sonunda  üzerine Starbucks'da kahve içilen  insan,  Ünye'de denizde yüzer  kimbilir kaç on bin sene önceki atalarının Havayi'de ve Fiji'de yüzdüğü gibi. Levent'de ise  yalnızca pahalıdır deniz gören daire.

     Levent'de en konforlu ve en güvenli suitler en yükseklerde. Ünye'de ise en heybetli  gürgen   en yükseklerde.

    Sakinleri hiç ıslanmasın, hiç üşümesin, hiç yorulmasın, hiç kanamasın o "büyük şehrin". Ama en soğuk pınarın gölünde donup irkilmeden,  ormanda dikenlerle biçilmeden ve en hoyrat dalgayla sürüklenip ürpermeden nasıl anlardım orada yaşadıklarımın düş olmadığını?

    Ama  doğrudur  kolaylıkla bulduğunuz, her şeyi o cam-fayans kaplı semtlerin AVM'lerinde,  yaylanın dumanlı ve toprak şoselerinde kaybolan benliğiniz  hariç.

    Levent'de, Şişli'de ya da   -Bakırköy'de-  gelip geçen  biçarelerin  bıkkın yüzlerinin tarifinde ararken  bir  "cimri" saadeti, halen dünya ile yaşıt kayaların tarifiyle bulmak  keser-soğuk  " gür"  bir  çağlayanı çok şükür...

 

     Her canlıyla beraber,  dalgalı ama pembe ufuklu bir denize,  göklere uzanan bir yüce dağa ve ikisi arasında bir sakin ÇAMLIĞA  hem sahip  hem de ait olmak ne güzel.Bu Haber 1110 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.