Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
1 Kasım 2017 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
ÜNYE Kent Gazetesi'nin 10. yaşı kutlu olsun

Sevgili Kardeşim Ali Öztürk

Evvela ÜNYE Kent Gazetesi’nin onuncu yaş gününü yürekten kutluyorum. Gerçekten küçümsenemeyecek büyük bir iş başardın. Çoğu ilde bile az görülen yerel ve günlük bir gazeteyi sen, Ünye’de bu şekilde çıkarmaya başladın ve aralıksız on yılı doldurdun. Ve haklı olarak bunu ekibinle coşku ile kutladın. Tebrik ediyorum seni ve ekibini.

 

Bu şekilde bir gazeteyi derken şunu demek istiyorum: Mahalli, yeni, yerel gazetelerin pek çoğu sadece ilan almak için çıkar. Dolayısıyla haber ve yorumların az veya çok olmasına pek önem vermezler. Hatta yayınladıkları haber ve yorumların bile mahalli, yani yerel olmasına bile pek önem vermezler. Çoğu çıktıkları il veya ilçe dışında haberlerle, reklam ve resimlerle doldururlar gazetelerini. İstisnalar hariç tabi. Bu yazdıklarım bazı gazeteler için. Ama böyleleri hiç de az değil.

 

Fakat senin gazeten, yani ÜNYE Kent Gazetesi gerçekten okunan, aranan, beklenen ve beğenilen bir gazete olmayı becerdi, başardı ve övülmeyi, tebriki ve tüm kutlamaları hak etti.

 

Senin bir günde çıkardığın 12 sayfalık haber, yorum, araştırma ve çeşitli yazılarla birçok yerel gazete bir iki hafta belki bir ay gazete çıkarabilir. Ünye’de 20 yıl aralıksız mahalli Çağrı Gazetesi’ni çıkarmış biri olarak ben dahi bu başarını hayretle ve coşkuyla görüyor ve gerçekten seni tebrik ediyorum.

 

Ünye ve Ünyeliler için büyük bir olay bu. Günlük bir gazeteyi her gün bu doluluğuyla eline alan okuyucular için bu büyük bir hizmet, ihtiyaç ve mutluluk olsa gerek. Tabi bu herkes için değil, kadir kıymet bilenler için geçerli. “Altının kıymetini ancak sarraf bilir.”

 

Hele Ünye dışında bulunan Ünyeliler için bu gazete altından da kıymetlidir. Çünkü Ünye dışındaki Ünyeliler (bu gazeteye abone olanlar ve alanlar tabi) bu gazete sayesinde Ünye’de olup bitenden, gelişmelerden, doğru ve yanlış yapılanlardan, ölenden, kalandan, gelenden, gidenden haberdar oluyorlar.

 

Ben şahsen çoğu kez internetten de gazetenizi takip etmeye çalışmama rağmen, postadan ÜNYE Kent Gazetesi gelince müthiş seviniyorum ve aceleyle alıp, açıp okuyorum. Heyecanla, sevinçle, merakla… Bu düşüncelerimi de sana çoğu kez bizzat Ünye’ye gelişlerimde, telefonla veya msn ile belirtmiştim.

 

 

Hâsılı kelam büyük bir iş beceriyorsun ve başardın. İnşallah bu başarını uzun yıllar sürdürürsün. Allah yolunu açık etsin. Nice yıllarda ve başarılı günlerde buluşmak dileğiyle tekrar seni ve ekibini tebrik ediyorum. Kutluyorum… Muvaffakiyetler diliyorumBu Haber 373 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI