Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
8 Kasım 2017 Pazar
MUHAMMET KIŞLA
Şampiyonluğun şifreleri bu maçta saklı!

Nihayet Turhal deplasmanında ilk deplasman galibiyetimizi de aldık ve artık bizim için son derece önemli bir final maçının kapısına geldik. Ligin başında bile Ünye 1957 Spor ile Fatsa Belediyespor kaçıncı haftada karşılaşacak diye merak ettik. Çünkü iki takımın da şampiyonluk mücadelesinde kıyasıya bir yarışa gireceklerini başından beri biliyorduk.

 

Fatsa Belediyespor sezona iyi başladı ve iyi götürüyor. Sadece bir maçta 2 puan kaybı var. Biz de buraya kadar iyi geldik. Sezona başlarken Sinopspor, Yeni Amasyaspor, Çarşambaspor gibi büyük bilançolara kurulan takımların üzerinde bir performans ortaya koyduk. Çarşambaspor galibiyetinin ardından yakalamamız gereken seri galibiyetleri son iki maçımıza bıraktık. Bulancakspor ve Sivas Demirspor karşısında olmadık 4 puan kaybettik. İçeride oynadığımız Ladik Belediyespor ve deplasmanda oynadığımız Turhalspor maçlarına kader maçları olarak baktık. Bu maçları kazanamasaydık bir kırılma anı yaşayabilirdik. Bu iki maçı kazanarak kendimiz için bir fırsat oluşturduk. Esasında Sivas Demirspor maçını kazanarak üçlü seri ile Fatsa maçına çıkmamız gerekiyordu. Bu durumda Fatsa Belediyespor bizden sadece 2 puan önde olacaktı ve alacağımız galibiyetle liderlik koltuğunu ele geçirecektik. Ancak bu sürecin sabır gerektiren bir süreç olduğunu hepimiz biliyoruz. Dahası son haftalar bir kriz süreci yaşadık ve gerek yönetim gerek de teknik ekip bu kriz sürecini iyi yönetti. Şampiyonluğa giderken bu tarz kriz süreçlerini yönetmek çok çok önemlidir. Muhtemel kriz süreçlerini yönetemeyen takımlar maalesef erken havlu atmak zorunda kaldılar.

 

Ladik Belediyespor ve Turhalspor kazanımları ile kendimiz için oluşturduğumuz fırsattan bahsettik. İşte o fırsat haftası geldi çattı. Fatsa Belediyespor ile zorlu bir 90 dakika geçireceğiz. Bu maç tam bir derbi maç olacak. Şu an bölgemizde, bulunduğumuz ligin adını bile telaffuz etmeden sadece hedefleri göz önüne alarak bu maçın çok ciddi bir derbi maç olduğunu düşünüyorum. İki takımın da taraftar potansiyelini düşünürsek gerçek bir derbi maçla karşı karşıyayız. Bu maçta sezon başından beri telaffuz ettiğimiz o 10 Bin rakamına rahatlıkla ulaşacağımıza inanıyorum. Her bakımdan tam bir derbi maç keyfi yaşanacak o kesin.

 

Turhalspor galibiyetine dönecek olursak, rakibin son 3 haftada yaptığı 7 puanlık çıkış oraya bizim rahat gitmeyeceğimiz anlamına geliyordu. Sentetik zeminde zorlanıyorduk. Üstelik deplasmanda mücadele edecek olmamız da bir diğer olumsuz faktördü. Dahası Turhalspor taraftarı ilk kez bu kadar taraftarını stada toplamıştı. Demek oluyor ki, rakibimiz bu maça çok fazla önem vermişti. Ancak, Aytaç Köse ile attığımız bir gol ve yine onun son dakikada çizgiden çıkarttığı net Turhalspor pozisyonu neticesinde galibiyete uzandık. Bu maçta yaşayacağımız olası puan kayıplarının sonuçları çok ağır olabilirdi, ancak Allah’a şükür Fatsa Belediyespor maçına büyük bir hedefle çıkma fırsatını bulmuş olduk. Turhal galibiyetinde pay sahibi olan yönetim, teknik ekip ve tüm futbolcuları kutluyorum.

Şimdi Fatsa Belediyespor ile oynayacağımız maçın önemi kat kat büyük. Yenmemiz şart. Yoksa biliyoruz ki olası bir yenilgi bütün kazanımlarımızın bir anda çöpe gitmesine neden olacak. Puan farkı 7’ye çıkacak ki ondan sonra tekrar toparlanmak ve rakibimizi yakalamak çok kolay olmayacaktır. Fatsa Belediyespor buraya kazanmaya gelecek. Çünkü işi bitirmek niyetinde olacaklar. Diğer yandan yenilmemek, namağlup unvanlarını korumak da isteyecekler. Bir beraberlik iki takımında yenilgisizlik unvanlarını korumalarını sağlayacak. Bizim de önceliğimiz yenilmemektir. Ancak şampiyon olacaksak kazanmamız şart. Maça çok iyi hazırlanıp, iyi konsantre olup, taraftarımızın desteği ile 3 puanı almamızdan başka güzel bir şey olamaz.

 

Namağlup iki takımı karşı karşıya getirecek derbi maçta taktiksel savaşlar yaşanacak o kesin. Gününde olan, motivasyonu, konsantrasyonu yüksek olan ve hak eden maçtan istediğini alacak. En büyük avantajımız taraftarımızdır. 90 dakika takımın itici gücü olacaklar. Oney Kaplanları şimdiden hazırlanıyorlar. Bizdeki taraftar kimsede yok diye düşünüyorum. Bu önemli bir avantaj, bunun yanında kendi sahamızda hiç kaybetmedik. Saha avantajımız da var. Fatsa Belediyespor deplasmanda Görelespor maçı dışında kayıp henüz yaşamadı. Ama bu maçın atmosferi farklı, ne bizim için ne de onlar için kolay olmayacak.

 

Kolay olmayacak ama başarmak zorundayız. Şampiyonluğun şifreleri bu maçta gizli. Bu şifreyi avantajlarımızı iyi kullanarak çözelim. Takımımıza, teknik ekibimize güvenelim, destek olalım. Şu stattan Pazar günü başı öne eğik ayrılan biz olmayalım. Fair play çerçevesinde bir maç olsun, sonuçta Fatsa Belediyespor da bizim takımımız. İki takımı bu noktaya getiren ortak bir hedef var. Sonuçta bu hedefe sadece birimiz ulaşacak. İşin güzel olan tarafı da sezon sonunda ipi bu iki takımdan bir göğüslesin. Buna Ordu futbolunun ihtiyacı var. Bal liginde ne bizim ne de Fatsa Belediyespor’un zaman, emek ve para harcamasının bir anlamı yok.

 

Ben her iki takımımıza da başarılar diliyorum. Totalde azanan Ordu futbolu olsun ama özelde kazanan Ünye 1957 Spor olsun inşallah.Bu Haber 454 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI