Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
8 Kasım 2017 Pazar
SÜLEYMAN DEMİRCİ
Karadeniz Derbisi

Uzun süredir sizlerle beraber olamadık. O yüzden herkese cani gönülden, yeniden merhaba.

Hepinizin bildiği gibi Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grupta mücadele eden takımımız Ünye 1957 Spor, bu hafta sonu oynanan müsabakada, komşu il takımlarından Tokat Turhalı ilk yarıda attığı 1 golle mağlup ederek 3 puanla şehre döndü. Oldukça önemli bir puan alan takımımızı tebrik ediyorum.

Şöyle bir puan durumlarını gözden geçirelim. Puan durumuna baktığımızda, ilk sekiz takım oldukça puan bakımından birbirlerine yakın durumdalar. Dolaysıyla hiç de hafife alınacak bir durum değil. Temkinli bir o kadar da dikkat edilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Bu hafta derbi müsabakası var. Komşu takım Fatsa Belediyespor 19 puanla lider durumda, 15 puan ile liderlik yarışında ben de varım diyen Ünye 1957 Spor zorlu bir karşılaşmanın eşiğinde. Bu takımı yenmemizin tek bir formülü var; o da seyirci.

Geçmiş yıllardan beri ezeli rakip diye gördüğümüz Fatsa Belediyespor nihayet bir derbi maçı için sahamıza geliyor. Bu müsabakadan 3 puan almanın tek yolu seyirci desteğidir.

SEYİRCİYE DİKKAT!

Ünye 1957 Spor’umuzun kendi sahasında oynadığı müsabakaları elimizden geldiğince takip ettik. İlk müsabakadan son müsabakaya kadar seyirci sayısı artarak devem etti. Şehrin takımına seyircinin de sahip çıktığını gördük ve bundan da mutluluk duyuyoruz.

Bu müsabakanın en büyük aktörü kuşkusuz seyircilerdir. Fatsa Belediyespor’un da seyircisi oldukça yoğun. Hem şehrin yakınlığı bakımından seyirci sayısının avantajlığını her iki takım da elde tutmaya çalışacaktır.

Seyirciye dikkat! Dedik. Çünkü bu müsabakada her takımın seyircisi kendi takımına sahip çıkarken; müsabakayı gerecek herhangi bir müdahale, kötü tezahürat, hem maç sonucunu, hem de maç sonrası ceza durumunu göz önünde bulundurmak durumundadır.

Derbi müsabakaları yoğun seyirciyle daha da heyecanlı hale gelecektir. Peki neden dikkat! Dedik. Dikkati özellikle kendi seyircimiz için kullanıyorum. Rakip takımın seyircisi kötü tezahürat ile takımı baskı altında tutmaya çalışarak bizim seyircimizi de ters motive edebilir. Yapacağımız en ufak küfürlü ve agresif tezahürat kesinlikle aleyhimize olacağını hatırlatmak isterim. Bunun örneği bizzat deplasmanda izlediğim Bulancak müsabakasında gördük. 1-0 önde olduğumuz ve oyun üstünlüğünü elimizde tutuğumuz müsabakayı, bizim rakip takıma küçücük bir fiziki müdahalemiz rakip seyircilerini ateşlemek suretiyle 2 puanı orada bırakmak durumun da kaldık. O yüzden seyircimizden hasseten ricamız; sakin, hırçın olmadan bize yakışır bir müsabaka seyretmeleri ve takımına sahip çıkmalarıdır.

Ünye’nin Ünyeliden başka dostu yok. Dolaysıyla bu hafta bütün Ünye sevdalılarını bu müsabakaya davet ediyoruz, Herkesin bildiği bibi seyirci faktörü çok ama çok önemli. Gelin bu sefer de takımımıza sahip çıkalım. Liderlik yolunda tem destek verelim.

 

İyi seyirler ÜNYE.Bu Haber 487 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Kendi işine bak Tarih : 2 Aralık 2017 / Pazar Üye Adı :ali kılıç
Her işten anlıyosun. spor, siyaset, ticaret şiir,tiyatro, sinema, müzik. ama kendine faydan yok. sürünüyosun.