Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
30 Kasım 2017 Pazar
MUHAMMET KIŞLA
Sonunda baş başa kaldık mı?

10.Haftayı da geride bıraktık ve ligin ilk beşinci haftalarında daha önce yazdığım grubun ortaya çıkan o ilk fotoğrafı ile bugünkü fotoğraf neredeyse tıpa tıp aynı. Yarışma bandında o gün ne varsa bugünde o var. Grupta iyi başlayıp iyi giden iki takım var, biri Fatsa Belediyespor diğeri de Ünye 1957 Spor. Sanki baş başa kaldık gibi… Bunu söylemek için biraz erken de olsa şu anki tablo bu.

 

26 Haftalık sürecin 10 haftası geride kaldı, ligin ilk yarısına da sadece 3 maç var. Bugünkü puan tablosundaki sıralamanın fotoğrafı sezon sonu fotoğrafına ne kadar benzeyecek onu Allah bilir, ama çok değişik bir resmin ortaya çıkacağını şimdilik düşünmüyorum. Geçen yıllardan bunun örnekleri var. Olağanüstü durumlar ortaya çıkmazsa, Ordu ilinin iki takımı ligin sonuna kadar bu yarışta en önde olacaklar ve bir tanesi de zafere ulaşacak. Olağanüstü durumlar meydana gelmez mi, belli mi olur.

 

Şimdi, Ünye 1957 Spor olarak biz, 10 haftayı liderin 4 puan gerisinde ikinci olarak, üstelik yenilgisiz ve grubun en az gol yiyen takımı olarak buraya kadar getirdik. Devre arasına girmeden oynayacağımız son üç maç oldukça önemli. Bu üç maçın tamamını kazanmamız gerekiyor, bu bir gerçek. Şu durumda sadece kendi kazanmamızı düşünmek zorundayız. Sadece kazanmalıyız, başkalarının puan kaybetmesi üzerine yapacak hesabımız yok. En kötüsü, bu üç maçın herhangisinde bir kayıp yaşadığımızda artık güzellemeler yapacak durumumuz kalmaz. Bu grupta 10 haftada kaç hafta lider olduk, sadece ilk hafta, o da averajla. Ondan sonra orayı gördük mü, hayır.  Evet, kaçanı kovalamak iyidir. İyi de bir yerde hiç yakalayamamışız. Bundan sonra yakalar mıyız, yakalarız. Nasıl, son üç maçı kazanırsak, en kötü ikinci devre yetişip geçebiliriz.

 

Hesap kitap zamanı ne yapalım. Pazar günü Eti Lisesi Gençlikspor karşısında 3 gollü galibiyet aldık. Güzel bir Pazar günüydü. Biraz oyuncularımızın konsantrasyonlarının düşük olduğunu gördük ve alınan skora paralel iyi bir futbol ortaya koymadık. Maç çıkışı, 3-0 kazanan takımın taraftarı gibi çıkmadık, herkesin yüzünde bir endişe vardı. Yok diyen yalan söyler. Açıkçası biraz endişe ettik.

 

Ancak, kimse iyi oyuna puan vermiyor. Attın 3 gol, aldın 3 puan. Olay bu… İyi oynarsın kazanamazsın, kötü oynarsın 3 puanı omuzlar götürürsün. Ne yaptığın değil, tabloya ne yazdırdığın önemli.

Ancak, kazandığın bir maçta kötü bir futbol oynuyorsan, sonraki maçlar için kötü bir referans vermiş olursun. Diğer yandan kötü bir futbol ortaya koymuş olsak da eksiklerimizi görmek açısından iyi de bir deneyim olacaktır bu. Bir de futbol temaşa oyunudur, her ne kadar kazansak da güzel futbol izlemek de sporseverin hakkıdır. Ama biz bu anlamda işin taraftar tarafını temsil ettiğimiz için neticeye bakarız, bu da gerçek. O halde sadece şunu bilelim; bir denge tahtasının üzerinde uzun yürüyüş yapıyoruz. Bugünkü durumumuzun ortaya koyduğu gerçek bu iken bir sendelemeye maruz kalmamamız lazım.

 

Kalan 3 maçı alıp devre arasına girmemiz gerekiyor dedik, doğrudur. O üç maçtan ilki Şarkışla Belediyespor deplasmanı. Bizim gibi ligin en az gol yiyen bir diğer takımı rakibimiz. Beraberlik ihtimali yüksek gibi görünse de galip gelme kapasitemiz var ve kazanabiliriz. Kazanmamız lazım. Şarkışla açısından da önemli bir maç. İki takıma da beraberlik yaramıyor. Şarkışla Belediyespor kaybederse bizimle 8, zirveyle 12 puan geriye düşecek. Ne kötü bir durum ki, ev sahibi takım kazanmaya çıkacak. Bunu fırsata dönüştürmemiz gerekiyor. Normal şartlarda hücum yerine daha çok defansif takım görüntüsündeki Şarkışla Belediyespor’un tuzağına da düşmememiz gerekiyor. Biz, Ünye 1957 Spor olarak kendi karakteristiğinde futbolumuzu oynarsak grupta her takımı yenebiliriz. Şarkışla deplasmanı zor gibi görünse de maçı kazanma kapasitemiz daha yüksek.

 

 

Son 3 maçtaki performansımıza göre devre arasına ya mutlu ve ikinci devre için umutlu gireceğiz ya da tam tersi olacak. Her ihtimali önceden ele alıp, iyi düşünerek şampiyonluk yolunda ilerleyişimizi sürdürmemiz gerekiyor. Ünye’mizin beklemeye ne hali ne de zamanı yok. Biz iyi bir takımız, Şarkışla deplasmanından istediğimiz alıp döneceğiz. İstediğimiz 3 puandır. Yeter ki, futbolcularımız maça iyi motive olsunlar. Yeter ki inanalım, biz gibi oynayalım, dik oynayalım, gerisi gelir. Bu Haber 101 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI