Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Aralık 2017 Pazar
ABDULLAH US
Kuzey Irak-Lazkiye Hattı

Kuzey Irak'tan Akdeniz'e yani Habur-Lazkiye yolu açma çalışmaları yıllardır sürüyor. Emperyalist ülkeler bu yol üzerinde, sağında, solunda Türk unsur bulundurmak istemiyorlar. Türk toprağı olan ve içinde Türk askeri bulunan Süleyman Şah türbesini bize yıktırdılar. Orayı tarumar ettik. Kendi toprağımızdan askerimizi geri çektik. Türbenin sandukasını da hududumuza kadar getirdik.  Büyüklerim sık sık sanduka ziyaretleri yapıp milletin gazını almaya çalışıyor.

Kuzey Irak'ta Musul, Kerkük vs. yerlerdeki Türkleri ve Suriye'de Bayır-Bucak Türklerini perişan ettiler. Buralardaki Türklere yardım edemediğimiz gibi işgal altındaki Musul Konsolosluğumuzu geri alabilmek için uzun süre bir gayretimiz de görülmedi.

Şehir terörizmine müsamaha gösterilerek hudut şehir ve kasabalarımızı yıktık. Perişan ettik. İnsanlarımızın çoğunu buraları terk etmeye mecbur bıraktık. Bu şehirlerimizdeki terörizmin her çeşidi artarak devam etmektedir.

 

Emperyalist ülkeler amaçlarına henüz tam olarak ulaşmış değiller. PYD yi muhatap kabul etmeye silah, araç, gereç desteği yapmaya başladılar.  Başımıza daha ne belalar açacaklar göreceğiz. Şimdi ben de bağırarak söylüyorum; "Ülkem yangın yerine dönüyor. Yöneticilerim uyumayın!" Ancak onların hepimizi uyutmaktan başka bir umutlarının kalmadığına da inanmaya başladım!Bu Haber 203 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.