Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
8 Aralık 2017 Pazar
İSMAİL SARI
Adem Çalık’ı Ebediyete Uğurlamanın Ardından

“Her nefis ölümü tadacaktır; sonra bize döndürüleceksiniz.” Ayetinin muhatabı olarak hepimiz sıramızı bekliyoruz. Zamanı, süresi, vakti belli olmadığı için, sanki bize gelmeyecekmiş gibi rahatça yaşıyoruz. Zamanı, günü, saati, bizce bilinse; ömrümüz gün saymakla, saat saymakla ve bir telaşe içinde ölümü beklemekle ziyan olur giderdi. Demek oluyor ki, Cenab ı Hakk’ın eceli gizli tutması bizler için çok büyük bir RAHMET’tir.

Adem ÇALIK kardeşimiz, bir sebeple (hastalıklar sebeptir) yaşama süresini doldurdu ve Hakk’a yürüdü; BERZAH (kıyameti beklemek) hayatındaki yerini aldı. Yüce Rabbimiz ahiret yolculuğunu, berzah hayatını kıyamete kalkışını, hesabını ve yol ayrımındaki (cennete veya cehenneme ayrılma) her halini hayır ile sonuçlandırsın. Geride kalanlar olarak görevimiz, budur. Hayırla anmak, dua etmek ve kendimiz için de ders almak; ibret alamayanlar, ibretlik olur. Allah’ımız, ölüm için ders alanlardan eylesin.

Adem Bey, gencecikti, dinamikti, heyecanlı idi. Kendisi için görev sahası olarak gördüğü yerlerde, en ön safta olmak ister, o işin sancaktarı olmaktan zevk alırdı. Bu cümleden olarak;

1)     Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde görev almış ve bir süre de İlçe Başkanlığını yapmıştı.  Allah ondan razı olsun.

2)     Son olarak da Ünye Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı için hazırlık yaparken, kendisinin ahiret yolculuğuna sebep olan amansız hastalığının haberi, bize göre vakitsiz gelmişti. Halbuki Allah’ın kaderi, onun için böyle idi; bizler bilmiyorduk. Rabbimiz, kaderinin sonucunu kendisi için hayırlı kılsın. Önemli olan, sonucun hayırlı olmasıdır. Yoksa dünya hayatı bir gün, öyle veya böyle sonuçlanacaktır.

3)     Adem kardeşimiz, ahiret sancaktarlığına da erken ve ön saflarda (gencecik) çıkarak bir çok genç insanımıza “Yaaa! ... Gencecik de ölünüyormuş heee! …” dedirterek, soğuk olan ölümün yüzünü, ISITMIŞTIR.

4)     Diyoruz ki, kıyamette peygamberlerin ümmetlerine şahitlik için saf tuttuğu sırada; ilk gelen ve sayısı çok fazla olup bütün peygamberlerin “Ah şu gelen ümmet topluluğu benim olsa…” diyerek bekleşirken ABDEST azalarından fışkıran ışıklardan, bizim peygamberimizin ümmeti olduğu anlaşılan ve sorgusuz – sualsiz cennete girecek olan grubun sancaktarı da Adem kardeşimiz olsun.

 

 

Saygı, hürmet ve selamlarımla…Bu Haber 260 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI