Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
5 Ocak 2018 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Çelebi Hoca Hakkın Rahmetine Kavuştu

Kırk beş yıldır aynı kulvarda birlikte yürüdüğümüz/koştuğumuz Hasan ÇELEBİ HOCA 68 yaşında 27 Aralık 2017 Çarşamba gün saat 23,30 da OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde bir süredir devam eden rahatsızlığı ve Allah’ın takdiri sonucu Rahmeti rahmana kavuştu.  Çelebi Hoca 1965 yılında Ordu/Perşembe Öğretmen okulundan mezun olmuştu. Yaklaşık 40 yıl öğretmenlik yaparak bu milletin çocuklarını okutmuş yetiştirmişti. Daha emekli olmadan 1980 öncesi Milli ve dini sosyal kuruluşlarda görev almış ve çalışmıştı (MTTB, MGV, Mefkureci Öğretmenler Derneği, Akıncılar Derneği, İlim Yayma Cemiyeti ve Öğretmenler Vakfı gibi) Emekli olduktan sonra da ÖĞDER, AGD, İHL Okul Aile Birliği ve Okul Koruma Derneği, Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Yavuz Selim Vakfı, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi Yönetim kurullarında başkan, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliklerinde fiilen canla başla durmadan dinlenmeden çalışmış, mücadele etmiş, sağlam ve gayretli bir mücahid idi.

        Hasan Çelebi hoca; bütün bu Milli ve Dini sosyal kuruluşlarda fiilen çalışmanın ötesinde iyi bir insandı, dindardı, alçak gönüllü ve yardım severdi. Bazen çok neşeli ancak haksızlık karşısında sert, cesur ve kararlıydı. İnandığı HAK davasına son derece bağlı ve gayretliydi. Yakalandığı amansız hastalığı onbeş yıla yakın sürmesine rağmen iki defa yenmiş, sağlığına kavuşarak mücadelesini sürdürmüştü.  Ancak en son 2017 yılı Kasım ayında amansız hastalığı onu tekrar yakalamış ve Hasan hocayı bu sefer yıkmıştı. Vadesi gelmiş Emri Hak vaki olmuş 27 Aralık Çarşamba akşamı OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde, tedavi gördüğü odasında Rahmeti Rahmana kavuştu. Üç ay önce de Hanımı vefat etmiş, onun acısı ve yokluğu da son hastalığında hocayı çok üzmüş ve zayıf düşürmüştü. Hastanede iken iki oğlu ve iki kızı sürekli başında idi. Ben de zaman zaman yanlarında olmaya gayret ettim.  Ona moral vermeye çalıştım ancak takdiri İlahi tecelli etti Şehid oldu HASAN HOCAM.

       Şehid oldu derken, gönlündeki ulvi niyet ve çalıştığı HAK DAVA yolunda ölenlerin şehidlik mertebesinde sayılacağı inancımızın gereğidir. Biz dava arkadaşları, olarak davası yolunda canla başla çalıştığına, inancından zerre kadar taviz vermediğine ŞAHİDİZ.   Cenazesi de oldukça kalabalıktı, tanıyan, duyan, eşi dostu arkadaşları dava kardeşleri, uzak yakın demeden hep koşup gelmişlerdi.

Hasan ÇELEBİ hocama son görevimizi yapmaya çalıştık. Gözyaşlarımızla, kederle, mahsun bir şekilde ebedi yolculuğa (mevlasına) göndermek üzere toprağa verdik.

    Yüce Mevlamız ona Rahmeti ile muamele edecektir İnşaallah. Mekânı Cennennettir İnşaallah. Peygamberimize ve merhum Liderine komşu olur İnşaallah.  Varsa hakkımız helal olsun. Geride kalan evlatları ve yakınlarına mevlam sabırlar versin.

 

    Yolu yolumuz, Davası davamızdır. Cennette buluşmak üzere GÜLE GÜLE Aziz kardeşim.Bu Haber 151 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI