Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
12 Şubat 2018 Pazar
PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU
GÜBRE + URANYUM = ZEHİR + KANSER

Küresel soygun ekonomisi tarımı da tekeline almıştır. Bu  soyguncuların 300 kadar taşaronu, bu yolla Türk tarımını da işgal etmiştir. Devlet içindeki yandaşları ile  de kadrolaşmışlardır.   Tarıma tahta at yerleştirmişlerdir. Bu sayede Türk tarımını bitirmişlerdir. Endüstriyel tarım politikasında tarım arazilerine tonlarca suni gübre kullanılmaktadır. Böylece tarım ve insan sağlığı için yeni bir problem yaratılmıştır. Fosfat gübresi içinde olan uranyum zehiri , mutfağımıza, tabaklarımıza kadar girmiştir.

Gübrede kullanılan fosfat maden yatakları aynı zamanda uranyum yataklarıdır. Uranyum, uluslararası atom enerjisinin en önemli maddesidir  Bu uranyum miktarı  aktf durumdaki tüm atom santrallerinin yüz yıldan fazla ihtiyacını karşılayabilecek yeterliliktedir. 

Fosfat içindeki uranyumun gübre kullanılması sırasındaki zararlarına Alman Bergalcademie Üniversitesi  dikkat çekmiştir:

“ Uranyumlu fosfat gübreleri , araziye serpildiğinde  bitki köklerine nüfuz eder. Bu durum  patates, soğan, turp,  şeker pancarı, sarımsak , pırasa  gibi yumrulu bitkilerde daha çok sorun oluşturur.Bu sayede uranyum sofralarımıza kadar gelebilmektedir. 

Gübredeki bu   tehlikeye rağmen gübre nizamnamesinde uranyumun insan sağlığına zararının ele alınmamış olması  büyük bir ihmal ve kandırmacılıktır.  Esas tehlike uranyumun radyoaktiv etkisinden  değil, yüksek derecede zehirlilik göstermesinden ileri gelmektedir. Her yıl gübre ile  dekar başına 20-50 gram uranyum tarlalara serpilmektedir. Yağmur suları ile uranyum , yer  altı sularına, dere ve denizlere kolayca ulaşmaktadır. “

Uranyum insan sağlığı için büyük tehlikedir. Solunum, göz ve böbrek hastalıklarına sebep olmaktadır. Clt döküntüleri oluşturmaktadır. Gübre işinde  çalışanların,  bu konuda takip edilmemesi büyük sorumsuzluktur. Zehirlenme ve kanser nedeniyle ölümlerin sayısı bilinmemektedir. ABD Irak, Kuveyt balkan savaşlarında seyreltilmiş uranyum silahları kullanmıştır. Bu yüzden Irakta binlerce insan uranyum zehirlenmesi ve kanserden ölmüştür. Uranyumun bu topraklardan yok olması milyar yıllar alacaktır. Böylece gübre kullanılan  tüm alanlarda uranyum ve kanser tehlikesi bilinmeze giden bir facianın gerçeği olarak ilerliyor.

 

Sonuç olarak küresel soygun ekonomistleri hedef ülkeleri bu yolla hem hortumluyorlar ve hem de insan sağlığına, çevreye zarar vermekten çekinmiyorlar. Zehiri tabaklarımıza koyuyorlar. Üstelik de tehilkeyi gizliyorlar.  Bu  ihaneti Türk Halkı’nın öğrenmesi ve tepkisini göstermesi gerekir.  Bu Haber 326 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI