Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ocak 2010 Pazar
Prof. Dr. OSMAN ECEVİT
Kirlilik
ecevit.osman@gmail.com

Ülkemizde yaşayan insanlar, ben de dahil olmak üzere bir zihin kirliliği içinde olduğumuz gerçeğini inkâr etmeyeceklerdir. Birbirinden faklı gazeteleri okuduğumuz ve yorumlara baktığımız zaman birbirine zıt fikirlerin ve kanaatlerin kol gezdiğini göreceksiniz. Esas olan şudur ki, bu kirlilik özel olarak yaratılmakta ve gerçeklerden ziyade, hissi ve provokasyona dayalı fikirler kol gezmektedir. Olan da gerçeklere olmakta ve insanlık tarihinin bütün dönemlerinde olduğu gibi gerçeklerden kaçınılmaktadır. Uzun yıllar sonra gerçekler ortaya çıkmakta, fakat bunun da kimseye yararı olmamaktadır. Bütün bunlara adaletin bazen taraflı karar vermesi ve ilahî adaletin ise geç kalması da sebep olmaktadır.

Anayasa Mahkemesi, DTP’in kapatılması için karar aldı ve bu parti kapatılmış gibi görülmekle beraber, ceza almayan partililer BDP çatısı altında tekrar parti haline gelerek TBMM ‘de grup ta kurdular. Kurulan bu parti ise eski söylemlerini daha da ağırlaştırarak devam etmektedir. Hatta, bunlardan birisi T.C Devletini bile hiçe sayacak kadar ileriye giderek ona küfretmektedir. Kuruluş şekli itibariyle bile Anayasamıza aykırı olan bu parti, özel olarak bu davranışlarda bulunmakta ve gücünü batılı ülkelerden aldığı için bir defa daha kapatmağa gerekçe olacak şekilde davranışlarda bulunmaktadır. Böyle bir durum ortaya çıkacak olsa, batılı devletler kamuoyuna  “Bakın görüyorsunuz, Türkiye’de demokrasi ve demokratik bir yönetim” yok diyeceklerdir. Batılı ise bu fikre inanmak için hazır durumdadır. Zira, halâ haçlı zihniyeti ile Osmanlıların Viyana’ya kadar dayanmalarını kabul edememektedirler. Din ve ırk bakımından onlardan farklı bir milletin Avrupa’da ne işi vardır. Avrupa ve Amerika’da uzun süre kalanlar, Hıristiyanların nasıl bir bağnazlık içinde olduklarını çok iyi bilirler. Bu bakımdan, bana göre batılılara göre Serv halâ yürürlüktedir. Bunu uygulamaya koyabilmek için ellerinden geleni yapmakta ve yapacaklardır.

Batılılar, büyük bir çoğunluğu Müslüman olan ülkelerin, mezhep, etnik farlılıklar ve tarihteki kan davaları nedeniyle, birbirlerine ne kadar düşman olduklarını ve birbirlerinin nasıl gırtlaklarına sarılabileceklerini çok iyi bilmektedirler. Bunu, 1. Dünya savaşında Arapların, Osmanlılara karşı İngilizlerle nasıl işbirliği içinde oldukları örneğinde görmek mümkündür. Mekke’yi müdafaa eden Osmanlı paşasına rağmen, Mekke’nin anahtarını İngilizlere teslim eden Mekke emiri örneği dramatik bir tarihi olay değil midir. Bu hareketin karşılığı bir sun’i krallık olarak verilmiş, ama yer altı servetleri de batılılar tarafından sömürülmüştür. Tarihi iyi okumadığımız ve bilmediğimiz için, olaylar tekrar etmektedir. Bu sefer sırada Kürt’ler var ve Kürt’ler taşeron olarak kullanılmaktadır. Batılı asla ateşi eli ile tutmaz, mutlaka taşeron kullanır. Yalnız, şurası açıktır ki, Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Irak’ta bir şey, daha doğrusu petrol veya diğer bir şey var. Ayrıca, Orta doğuda bir süper güç olarak İsrail’in yapılanması bakımından; uniter ve güçlü Türkiye’nin olması hiç de kabul edilebilir değildir. Bu bakımdan bakıldığı zaman, Batılılar Kürtleri sevdikleri için değil, kendi emellerinin tahakkuku için onları kullanmak için, sırtınlarını sıvazlamaktadırlar. Abdullah Öcalan’ın ortaya çıkarılışı, 25 yıllık PKK’nın terör estirmesinin temelinde bu husus yatmaktadır. Türkiye’ye IMF yolu ile verilen yüz milyarlarca doların, silah alımı ile Amerika Bileşik Devletlerine geri dönüşü bir kuş, Kürtlere de silah satışı ise ikinci kuştur. “Bir taş ile iki kuş vurmak” da buna denir. Arada ölen 30-40 bir kişinin ise onlar için önemi yoktur. Irak’ta ölen bir milyondan fazla kişi ve Filistin’de ölenlerin hiç kıymeti yoktur. Zira, bu ölenler nasıl olsa müslümandır. 

Kısaca, özetleyecek olur isek, bir zihin fırtınası yaratılarak; Orta Doğudaki toplumlar birbirine kırdırılmakta, hem insan kaynakları ve ekonomik güçleri sıfırlanmaktadır. Bütün bunlardan batılılar kârlı çıkmaktadır. Açıkça ifade etmek gerekir ise, bin yıldan fazla beraber yaşayan insanlar birbirine düşman yapılarak, buradaki kaynakların batılı ülkelere akması sağlanmaktadır. Kısa bir süre önce, 1,5 milyon Kürt’ü Saddam’dan Türkiye’nin kurtarmasına rağmen Kürt’ler, Türklere karşı kullanılmaktadır. Yeni yılınız kutlu olsun, saygılarımla.Bu Haber 1993 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI