HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

İçimizdeki Yazar

16 Ağustos 2019 Cuma Saat: 08:51

Hiçbir konuda yetenekli olmadığımı hissederken içimdeki yazma tutkusu tam 11 yaşımda ortaya çıkıp beni farklı dünyalara sürükledi. Sanki hayatımda bana başka kapılar açılmıştı. Birden tüm benliğimi yazma aşkı sardı. Ve yazı yazmaya başladığım günden bu yana hep kitap yazma arzusuyla aldım elime kalemimi. Duygularımı daha geniş kitlelere kâğıt üzerinden aktarabilmek hep hayal ettiğim şeylerden birisi haline geldi. Bu hayalimin peşinden koşmak için kendime söz verdim.

Kimsenin bana kitap çıkarma konusunda inancının tam olduğunu sanmıyorum ama şunu biliyorum ki, insan isterse her şeyi başarabilir. Ben bunu gördüm ve bizzat yaşadım.

Kim bilebilirdi ki bir gün kalemimi elime gazeteye yazma amacıyla alacağımı? Kendime inandım ve köşe yazarı oldum. Şimdi de umudumu kaybetmeyerek bir kitabın yazarı olabilirim. Ama tabii ki bunda en büyük rol çevremdekilere düşüyor. Eğer onlar güzel olana güzel demezlerse ben kendi kendime yeteneğimi geliştiremem. Aynı şekilde eksiğe eksik demezlerse kısacası eleştirel bir tavırla yaklaşmazlarsa ben doğru ve yanlışlarımı ayırt edemem. Bu yüzden ben hayallerimin peşinden giderken yanımda olmanız çok önemli. Sizin de bana katkınız olacağına inanıyorum.

Bir de belki sizlere bir şeyler önermem için yaşım daha küçük gibi görebilirsiniz ama ben hepinizin duygularını, içindekileri, anlatmak istediklerini kâğıda dökmesini tavsiye ediyorum. Muhtemelen çoğunuz yazı yazmanın yetenek doğrultusunda olduğuna inanıyorsunuz fakat inanın bana sizin yazınız sizin içinizden dökülenlerle şekillenir. Siz ne hissediyorsanız kâğıdınıza da onlar yansır. Ben bu düşünceme çok inanıyorum ve ruh halinizi, duygularınızı paylaşmanız için birine ihtiyacınız olmadığını düşünüyorum. Çünkü kâğıdınız her zaman en iyi dinleyici, kaleminiz de en güzel anlatıcıdır.

Hepinizin içindeki yazarı keşfetmesi dileklerimle bir dahaki yazımda sizi burada bekliyorum...


Bu haber toplam 1.729 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları