HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

“ Alın Çöpünüzü…! “

2 Nisan 2018 Pazartesi Saat: 08:15

Çoğu kez hayaller gerçek olur.  Ünyegiller büyük bir zafer kazandı ! Zaferin en güzeli ve büyüğü olan çevre savaşının zaferi ! Çevre felaketi yapan Ünye çimento ve Ünye’yi çöplüğe çeviren OBB Reisi’ne karşı kazanılmış bir zafer ! Bu çevre zaferi  Türk hukuku ve hukukçuları sayesinde oluştu. Türk adaletine Ünyegiller müteşekkirdir. Demek ki sadece Berlin’de değil Ordu’da da hakimler varmış. Bu gerçeği OBB Reisi’nin de öğrendiğini  ümit ederiz. 

Ünye çevre yıkımı yüzlerce  kez yazıldı ; mahkemeler kazanıldı. Ancak OBB Reis’i halkı dinlemedi. Hukuku hiçe saydı. Halkı ezen faşist yönetimi tercih etti. Bir tabiat mabedi olan Cevizdere’ye lağımı bağladı. Tarım arazilerini sanayi yapmak üzere parselledi. Küresel sömürü düzenine halkın sağlığı pahasına  taşaronluk yaptı. Denizleri kirletti. Halkını kandırdı; sahte mavi bayrak astı. Doğa Ana’yı öldürdü. Halkın üzerine zehirli, kanserli gazları saldı. İşçilerin silikozis (dul bırakan hastalık, asbest ) tehlikesine göz yumdu. Derelere sanayi atıklarını saldı. Sıra tarihi kıral mezarlarını patlatmaya geldi. Artık bıçak kemiğe dayandı. 

Birleşmiş Milletler çevre ve doğa ana komisyonu, UNESCO   ilkelerinde  ve hukukun üstünlüğü ile Ünyegiller’in insan mutluluğu  savaşı zafere ulaştırdı. Türk hukuku ilan etti: Cevizdere artık asla çöplük yapılamaz. Sanayi de kurulamaz.  Doğa Ana  katili Ünye çimentonun  da kaldırılması gerekmektedir. Esasen sıra bu işe geldi. Ayrıca tarım arazilerinin hukuksuz olarak imara açılması da adalete sunulacaktır. Zira toprak koruma kanununa aykırı olarak tarım arazilerini yok eden imar planı hukuka tamamen aykırıdır. İptali için Ünye halkı adalete güvenmektedir.

Adı geçen BM komisyonlarının  bildirgesine  göre :

“ Doğa Ana Hakları kalkınma ve sanayileşmeden önde gelir. Merkezinde insan mutluluğu olmayan doğa yıkımları kabul edilemez. Çimento kaldırılacaktır. Fabrıkanın tahrip ettiği yerler doğal haline getirilecek ve tazminat ödemeleri gerekecektir. Hem çimento ve hem de onun teşvikçileri, denetim yapmayan  yöneticiler yerel bir gazetede özür metni yayınlayacaklardır. Cevizdere vadisi  turizm ve doğa cennetine dönüştürülecektir. BM Doğa Ana bildirgesini imzalayan devletlerin yargıçları bu kararı onaylayıp yürürlüğe koydukları için insanlık onları alkışlamaktadır. Böylece rantçıların yalaka alkışçıları, gerçek alkışın ne olduğunu da öğrenmiş olacaklardır.   “

Görülüyor ki dünya  ve hukuk doğadan yana. Doğayı bu denli kirleten dünyada bizden başka bir  ülke mevcut değildir.  Hüllecilik ve yalanların elbette bir sonu gelecekti.

Zaferin kutlu olsun  Ünyegiller !  Doğa için şavaşmak ve zafer kazanmak ne mutlu bir olay ! Hele de Cevizdere’yi kuş cenneti, su sporları, park ve çocuk oyun tesisleri, kongre merkezi ve otelleri ile donatılmış olarak görmek daha da mutluluk coşkusu.  Mahkeme kararı Ünye turizminin miladı olacaktır. Elbette turizm bakanı bu gerçeği görür ve hayata geçirir. Ünyegillerin beklentisi budur.  


Bu haber toplam 1.455 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bilgin Hasdemir 02.04.2018 22:37
Sayın Kapıcıoğlu, Bize miras bırakılan doğayı, çocuklarına miras olarak bırakmak isteyen Ünyelilerin, af edersiniz, Ünyegillerin büyük başarısını Ünye ile yaşayan bir Ünyeli olarak ayakta alkışlıyor; emeği geçenlerin önünde saygı ile eğiliyorum.

Yazarın Diğer Yazıları