HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev

MİSAFİR KALEM

MİSAFİR KALEM

Murat Ünye’ye yakışırdı!!

22 Ağustos 2019 Perşembe Saat: 15:34

Çocuklarımın ilkokullu yılları1984-85 gibi

Yüzüncü Yıl Çay Bahçesinde akşamları döner yapılmaya başlandı. Biz de akşamları çocuklar döner seviyor diye  sıkça gitmeye başladık. Rahmetli Murat'ı ilk orada gördüm.

Giyimi hali tavrı ve davranışlarında bir gariplik sezdim, biraz da çocuklarımı korumak adına telaşla, eşime gözlerimi açarak, işaret ettim.

Eşim bizi tanıştırdı; “Ünye’nin Artist Murat”ı dedi.

Evren Paşa’nın şoförü olduğunu, Almanya da kafasına ağır darbe aldığı için böyle olduğunu, hiç zarar gelmeyeceğini söyledi. Döner ikram ettik…

“Sigara için eczaneye gelir” dedi.

MURAT’IN HİKAYESİ beni üzmüştü.

Daha sonraki yıllar yılı Murat’la hep selamlaştım. Ben de harçlık verdim. Bazen korktuğum halde yine ondan hiç kaçmadım. O da beni hep hatırladı.

Geçenlerde eşime göremediğimi söyledim. “Hasta olabilir” dedi.

“Deli Murat” her Ünyelinin gönlünde yeri olan, herkesin tanıdığı, sevdiği bir insandı. Yağmur çamur sahilde, meydanda ve iskelede hızlı hızlı yürür, kendiyle kavga ederdi. Tanıdıklarına selam vermeden geçmezdi. Zaten hayat ona gülmemiş, üzmüş, yormuş, yıpratmıştı!

Ünye hastanelerinde yer bulamamış, bir de kendi toprağından çok uzaklarda sonsuzluğa kavuşmasına çok üzüldüm. Ünyeli, Murat'a güzel bir veda yapardı. Ünye de kabri olsaydı ne olurdu, çok mu zordu? Murat Ünye’ye yakışırdı! Zaten garipti, garibandı... Başka diyarlarda garip kaldı. Allah rahmet eylesin!

 


Bu haber toplam 2.661 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları