HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Ormanlarımız

24 Ağustos 2019 Cumartesi Saat: 17:40

Son zamanlarda sıkça çıkan orman yangınlarından çoğunuzun haberi oluyordur. Ormanlarımızın peş peşe yanması başta ben de olmak üzere büyük bir kitlenin ilgisini çekti.

Eli kolu bağlı evde oturararak ormanların, canlıların yaşam alanının alev alışını izlemek gerçekten insanın canını yakıyor. Çünkü ormanlarımız bir nevi bizim yaşam kaynağımız. Oksijenimiz, kağıdımız, kitabımız... Yani ortaya sadece bir yangın değil aynı zamanda katliam çıkıyor. Hiçbir suçu olmayan masum hayvanlar kızıl alevler arasında son nefesini veriyor. Bence hiçbir canlı bunu hak etmiyor.

Yangınların temel sebebi insanların ihmalinden, duyarsızlığından kaynaklanıyorsa tüm suç bizde. Oksijen kaynağımız ağaçlarımızı kendi ellerimizle katletmek insanlığa sığdırılamayacak kadar nankörce!

Doğayı, ormanlarımızı korumak belediye işçilerinin veya bir başkasının görevi değil, bizim sorumluluğumuz. Yeşili daha çok yeşertmek de, onu yok etmek de bizim ellerimizde. Bir şeylerin değeri yok olunca anlanır ama lütfen ormanlarımızın kıymetini kül olduktan sonra değil de şuan bilelim.

Onu sevelim, koruyalım, yeşertelim.


Bu haber toplam 1.865 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları