HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Yoruldum

26 Ağustos 2019 Pazartesi Saat: 12:14

Akıl ile halleri izlemekten yoruldum, ben diyen dilleri dinlemekten yoruldum, bilgi cahilin eline düşmüş, anlamadan bildim diyenlerden yoruldum.

 Kadir kıymet bilmeyenlerden yoruldum. Hukuk nizam tanımayanlardan yoruldum. Anlamış gibi yapıp anlamayanlardan, dinliyormuş gibi yapıp dinlemeyenlerden yoruldum. Çaka satıp hava basanlardan, kendini nimet sanıp vücut kasanlardan, içi boş temaşalardan yoruldum.

 Çekirdeği kaldırım ve bank önlerine atanlardan, balgamı olu orta yere şaplatanlardan, gürültü ile başkalarını rahatsız eden şaklabanlardan yoruldum. Sabırsızlığı pratiğin yancısı sayanlardan, çok bağırmayı delikanlılık cesaret sayanlardan, borç takıp sırra kadem kayanlardan, yalan yanlış bol dedikodulu beyanlardan yoruldum.

  Gıybet edip çiğ et yiyenlerden, sen benim kim olduğumu biliyor musun diyenlerden, en ufak şeyde kinlerini bileyenlerden, durduk yerde bol ve kolay servet kazanmayı dileyenlerden yoruldum.

   Okumadan kendini âlim sananlardan, kahpelikle en yakın arkadaşını bile kötü ananlardan, ülkemizin altını oyanlara kananlardan, dış güçlerin önüne domalan payandalardan yoruldum.

   Koltuğa oturunca burnu havada kalan, biraz kazanınca sayfiyede metresiyle denize dalan, bir sürü torpille işe girip dilinde bu gün git yarın gel lafları olan, yan cebe girene ellerini ovuşturanlardan yoruldum.

   Benden iyimi bileceksin diyen, hep kendinin bildiğiyle övünen, beklediği rüşvetin rotasının şaşmasına dövünen,  her olay karşısında sabrı mesai dışı edip böğüren ayılardan yoruldum.

  Bu yorgun kalbim ve kalbimi dakikada 70-90 arası attıran sahibim hepimize akıl izan versin.

   Bilmelisin dünyada nedir dersin, oysa doymaz gözün parayı nede çok seversin, hem istersin ki kolaydan gelsin, adres önemli değil yeter ki cebine girsin, beklersin ki sen baş ol herkes karşında sinsin, birde üstüne herkes seni takdir edip beğensin.

 Dilersin hep senin gel geline çıksın her kavşak,  mutlusundur iş tuttukların olsa da yavşak, avantayı gördün mü yetişirsin koşarak, senin gibiler hep şeytana olur uşak.

 Cahilliğine yapmacık bilgelikler giydirirsin, dilini hakkın olmayana değdirirsin, yalakalık yapar çocuklarına bile yalamaları sevdirirsin, sen kepazelikler sevicisin.

 Müslüman’ım der ekmeği çöpe atar, tembeldir öğleye kadar yatar, kalleştir üç kuruşa arkadaşını satar, çalışmaz gözüne hep başkalarının serveti batar, çakaldır aşına ve tırnağından saçına her türlü hileyi katar.

Baldırı değil sadece ruhu da kalır çıplak, bundandır hep her çıkara şıpsak, girmediği delik yoktur yılan gibi sıvışarak, varışı olur hep rantın olduğu kavşak.

  Ünye’de inşallah yakında organize sanayi başlar, bu yüzden bitmez tarım çalışırsak anneler köy tavuğu bile haşlar, böylece kalkınırız inşallah artar kıvançlar, birlik olursak gözümüze düz gibi görünür yamaçlar, aslında Ünyeli hep kalkınmayı amaçlar, ama bir türlü bitmez ki yerel siyasetçilerimizdeki savaşlar… Ama olmazda beraberlik sürer giderse kavgalar savaşlar, söylemesi benden seçmen hepinizi bir güzel haşlar.  


Bu haber toplam 760 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları