HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Okullar Açıldı!

19 Eylül 2019 Perşembe Saat: 10:32

9 Eylül günü bir okul zili daha yeni sevinçler, yeni heyecanlar, yeni başarılar ve yeni dostluklar için çaldı. Çoğu kişinin kaderinde büyük rol oynayan okullar 22 milyonu aşkın öğrenciye yeniden kapılarını açtı. Öğrencileri bir kez daha sıcacık gülümsemeleriyle bilgi ışığının odağı olan öğretmenler karşıladı. Hepsinin bir tek amacı vardı:  Geleceğin şekillenmesine büyük katkılar sağlayacak olan çocukları eğitmek. Onların bile hafif de olsa bir heyecan taşıdıkları gözlerinden okunuyordu. Ne de olsa onlarca çocuğun beynini bilgilerle donatmak kolay bir iş değildi.

 

O gün yüreği heyecanla dolmuşlardan biri de bendim. Bu sene 8.sınıf olmuştum, yani sınav senemdi. Ayrıca 7 yıl okuduğum okulumda bu sene son senemi okuyacaktım. O gün stres, sevinç ve heyecanı aynı anda yaşadım. Aynı zamanda 8.sınıf olmak bana kendimi çok olgunlaşmış hissettiriyordu. Okuldaki en büyüklerden olmak gerçekten kendimi özel hissetmeme neden olmuştu.

 

Bu sene okulumda birçok yenilik yapılmıştı. Duvarları boyanmış, sıraları cilalanmış, içi yepyeni olmuştu. Biz öğrencilere de onları tertemiz tutmak, özenli kullanmak düşerdi. Yani burada iş öğrencilerde bitiyor. Okuldaki eşyalara, araç gereçlere evdeki kadar önem verseler belki de okul hepimiz için daha sevilesi bir yer haline gelir. Umarım herkes bu konuda bilinçli davranır.

 

Okulu çok özleyip heyecanlanmamın diğer bir nedeni de biricik öğretmenlerimi ciddi anlamda özlemiş olmamdı. Ben bir öğrencinin okul hayatındaki en önemli şeyin öğretmenleri olduğunu düşünüyorum. Çünkü öğretmen ne kadar iyi olursa, öğrenci dersi o kadar iyi anlar. Çok şükür ben bu konuda hiç sıkıntı çekmedim. Sınıf öğretmenim Özgür hocamın melek gibi bir kalbi var. Ayrıca gözleri herkese sevgi dolu bakıyor. Onu gerçekten çok seviyorum. O benim okula mutlu gelme sebeplerimden bir tanesi. Bence herkesin böyle bir öğretmene ihtiyacı var. Onu seven, koruyan…

 

Bu satırları yazarken aslında okulun benim kalbimde çok büyük bir yere sahip olduğunu farkettim. Meğer okulumu sevmek için ne kadar da sebebim varmış! Okumanın çok büyük bir imkân olduğunu bir kez daha anladım. Bu sene bu imkânımı elimden geldiğince iyi kullanabilmem dileklerimle. Eğitimin, öğrenmenin yaşı yoktur, beynimiz her an öğrenmeye meyillidir diyerek yazımı sonlandırıyorum. Kendinize iyi bakın.


Bu haber toplam 1.596 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları