HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Ekim 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


15.00 TL - 15.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

THK’da Fitne Kazanı Kaynıyor

20 Eylül 2019 Cuma Saat: 08:40

                Türk Hava Kurumu, Türk hava sporları konusunda önemli hizmetler veren ve Türk sivil havacılığına çeşitli sahalarda destek olmak için çalışan bir sivil toplum kurumu olarak 1925’lerden günümüze, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat öncülük ettiği ve Türk halkının da severek destek olduğu bir kurum olma özelliğini halen sürdürmektedir.

                Ancak;

Başkan Osman Yıldırım zamanında vurulan büyük ekonomik ve yönetimsel darbeden bir türlü toparlanamadı ve fitne kazanı kaynamaya devam ediyor. Büyük umutlarla Genel Başkan seçtiğimiz sayın Kürşat Atılgan, merkez yönetimdeki bazı münafık fitneci başların etkisinde kalarak, Ünye şubemiz dahil 50 tane THK şubesini kapatarak işe başladı ve başta ben olmak üzere beddualarımızın hışmına uğrayarak kurumda tutunamadı ve kuruma yaretmedi. Yanlış yoldan giderek doğruya varıldığı hiç görülmemiştir. THK şube başkanları, gönüllülük esasına göre ücretsiz çalışmakta iken şube kapatarak sonuca varılmayacağını hem Kürşat başkan görmüş hem de fitneci başları görmüştür. Görmüştür ama fitneci başlarının niyetleri ve görevleri zaten kuruma zarar vermek olduğu için onların bir kısmı halen kurumu karıştırmaya devam etmektedir ve Kürşat başkan da dahil genel başkanları yanıltmaktadırlar.

                Örnek veriyorum:

                1) Benim Ünye şubem kapatıldığı zaman, en doğal hak olarak Genel Başkanlığa bir itiraz dilekçesi gönderdim ve şubemin kapatılmasına neden olarak gösterilen; şubenin zararına çalışma nedenlerinin genel başkanlığın yanlış uygulamalarından kaynaklandığını ve bunlardan birinin, hiç ihtiyaç yokken şubeme ikinci bir personel gönderilerek şube personel giderinin artırılmasını, ikinci olarak da şube saymanına maaşlarının düzenli ödenmemesi nedeniyle gelirlerin düştüğünü belirterek şubeyi kapatma yerine saymanlık kadrosunun kaldırılmasını teklif ettim. Bu itiraz dilekçemin Genel Başkan Kürşat Atılgan’a ulaştırılmadan hasıraltı edildiğini tahmin ediyorum. Çünkü dilekçeme, lütfen bir cevap bile verilmedi. Yasal bir hakkım gaspedildi. Fitneci başları, iş başındaydı.   

                2) Ünye şubem kapatılınca Ankara’ya Genel Başkanlığa gittim. Ankara’ya sabah erken varınca Genel Başkanlık binasının altındaki çay ocağı ve kahvaltı salonuna gittim. Kahvaltı saati gelince fiş almak için gişe arayıp - sordum. Kahvaltı ve yemeklerin personele ücretsiz olduğunu, para ile yemek ve kahvaltı verilmediğini öğrendim. Taşrada benim şube saymanıma aylık maaşını ödemeyen Genel Başkanlık, merkez personeline ücretsiz kahvaltı ve yemek veriyordu. Bu nasıl “lahana turşusu ve nasıl perhiz?” cinsinden bir uygulama. Şubeleri, THK için birer dayanak gelir kanalları iken kapatılması, akla ziyan bir uygulamadır. Ne acı ki fitneci başları, genel başkanları yanıltmakta ve halen devam etmektedir.

                Şu andaki Genel Başkan, Sayın Ahmet Berkan Nugaylaroğlu da yönetim ve denetleme kurullarındaki şube başkanlarından, yönetimde gördükleri yanlışlıklar nedeniyle istifa etmiş olmalarını bahane ederek şube başkanlıklarından el çektirmiştir. 48 kişi olan bu şube başkanları, THK Tüzüğü, yönetmelik ve yasalar kapsamında mücadelelerini sürdürmekte olduklarınıöğrendim. THK içindeki fitne kazanı fokur fokur kaynamaya devam ediyor. Çok yazık Atatürk’ün gözde kurumlarından biri olan Türk Hava Kurumuna sahip çıkacakların olacağını umuyorum. 

                Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 141 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları