HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Haziran 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Kullanabilenlerin Elinde Spor Bile En Büyük Silah Olur

18 Ekim 2019 Cuma Saat: 08:49

Fransa’da 1-1 berabere kalınca (Türkiye’de 2-0 idi) galibiyet sevinci, milleti ve ordusu ile (ASKER SELAMI VEREREK) paylaşan YİĞİTLERİMİZİ alınlarından öpüyorum. Bu bir milli coşkunun haykırılışıdır. Bu bir milli duruşun dünya insanlığına gösterilişidir. Bu bir halkı, askeri, sporcusu ve bütün bir milletin güç birliğinin bütün dünya insanlığına arzedilişidir. Bu selam; büyük milletimizin GENÇLİK RUHUNUN, terör mücadeleleri ve BARIŞ PINARI mücadelesinde, hiç geriye bakmadan şehadete koşan MEHMETCİĞİMİZE verilen desteğin en tepeden yansıtılmasıdır.   

                Bu tür gösteriler, spor sahalarına yansıtılmamalıymış; spora siyaset karışıyormuş, spor sahalarında hoş görülmeyen şeylermiş. Mişşş… mişşş… miiişşş!.. Falan, filan… Sporu, dünyanın gördüğü, düşündüğü, anladığı gibi yorumlamak zorunda mıyız? Biz de böyle yorumluyoruz. Biz, kimsenin şampanya patlatmasına karışıyor muyuz? Onlar da bize karışmasınlar. Bizim milli heyecanımız, bunu gerektiriyor; biz ancak böyle rahatlayabiliyoruz. Bizim milli heyecanımızı, bizim ruhlarımıza uygun şekilde yansıtan gençlerimizi bizler, baştacı yapıyoruz. O nedenle bu sporcularımızın, yöneticileri tarafından uygun şekilde ödüllendirilmelerini, halkım adına öneriyorum, talep ediyorum. Dünya bizi, bizim gibi tanısın. Kimselere benzemek zorunda değiliz.

                Yazımı okuyanlardan, “Sen ne anlarsın hoca bu işlerden?” diyerek burun kıvıracakların da olabileceklerini dikkate alarak, eski bir sporcu olduğumu, öğrencilik yıllarımda okulumun voleybol ve güreş takımlarında çalıştığımı ve öğretmenlik yıllarımda da aynı şekilde okul takımlarımla ilgilendiğimi belirtmek isterim. Önemli olan, halkımızın duygularına tercüman olmaktır. Her konuda, bütün okurlarımızla aynı şeyleri düşünüyor olmamız mümkün olmayabilir.   

                Değerli okuyucularım!

Milletini ve memleketini seven her insanımız; bulunduğu makam-mevki, iş-duruş, yer, zaman ve zeminde, milli heyecanı yüceltici ve ortak ruh birliğini sağlayıcı davranış, gösteri ve sözlerden imtina etmemelidir. Yani çekinmeden ve korkmadan icraya koymalıdır. Büyük kitlelerin paylaşıp onayladığı hiçbir davranış, kötü sonuç doğurmaz.

                Saygı, sevgi ve selamlarımla….


Bu haber toplam 163 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları