HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Resmen Alenen Bilerek ve Kasıtlı Olarak Bizi Taciz Etti

15 Kasım 2019 Cuma Saat: 08:35

12 Kasım 2019 Salı sabahı Cürü’ye kadar gitmek üzere Askerlik Şubesi’nin yanında dolmuşa bindim. Çok dolu değildi ama epeyce yolcu vardı dolmuşta. Şoförün hemen bir sıra gerisinde oturan bayan yolcu, ben dolmuşa bindiğimde telefonla konuşuyordu. Dolmuşun içindeki yolcuların tamamının çok rahatlıkla dinlediği bir ses tonu ile karşısındaki bayanla; ALENEN, BİLEREK VE KASITLI olarak mahalle dedi-kodusu yapıyor. Bir iki defa yöneldim; ‘’yetti bayan artık, rahatsız oluyoruz’’ demek için ama zor toparladım kendimi ve diyemedim. İyi ki demedim. Eğer demiş olsaydım da, Taciz yasası kapsamında beni bir şikâyet etseydi ya; ‘’ YANDI GÜLÜM KETEN HELVA’’ kabilinden ben yanmıştım, Medya beni alırdı ele, girerdi yola; yer misin, yemez misin? Günlerin konusu olurdu ve bizim HOCALIĞI da koyarlardı tefe; çal da çal… İyi de malzeme olurduk ama ha!.. Şaka maka ama Allah’a sığınırım böylesi şerlerden. Kadın bizi resmen, alenen, bilerek ve kasıtlı olarak taciz etti ki, ne taciz!..

Bu bayan öyle; ahlakı, örfü, dini-imanı torbaya koymuş görüntülü birisi de değil, dış görüntüsü itibariyle. Başı kapalı, şöyle bir halk insanı görünümünde. Deli değil, manyak hiç değil. Aptalımsı bir durumuda yok. Öyleyse bu işi, Taciz Yasasından güç alarak bilinçli bir şekilde, kasıtlı yapıyor. Benim kanaatim bu.

Taciz Yasası, bana göre yeterince tartışılamadan, hissiyatların tavan yaptığı bir devirde, apar-topar ve aceleci eğilimlerin ağır bastığı günlerde, tek taraflı olarak ve sadece bayanları koruma amaçlı çıkarıldı. Dengeli ve toplumsal mağduriyetlerin tamamını kapsayacak nitelikte olmalıydı. Taciz Yasasında, toplumsal tacizleri kapsayan esneklikler olmalıydı ve bende vatandaş olarak bu bayanı şikâyet edebilmeliydim. Tek taraflı olarak çıkarılan taciz yasası, benim gözlemlerime göre, eşleri birbirine karşı daha çok tahrik ederek TOPLUCA aile katliamlarına yol açtığını düşünüyorum. Aile Bakanımızın öncülüğünde, olaylar yeterince incelenerek Yasanın boşlukları doldurulmalıdır diye düşünüyorum.

Eşini ve çocuklarını öldürdükten sonra intihar eden bir babanın durumu, çok yönlü olarak değerlendirilmelidir. Çok kolayca uygulanacak bir eylem değildir. Hiç kimse, benim bu yazdıklarımdan çıkarımlar yaparak, bayanlara reva görülen, akıl almaz zulümleri hafife aldığımı falan düşünmesin. Bu zulümler, toplumsal cehaletin zirveye vurduğunun görüntüleridir. Gücü yeten yetene gidiyor. Filmlerin ağırlıklı konusu, kadınlara karşı zulmü öğreten kötü örneklerle doludur, onlarla kimse ilgilenmiyor. Olaylar topluca değerlendirilerek ortak çözümler üretilmelidir. Aksi halde, kamburun birisi düzeltilmeye çalışılırken, birkaç kambur birden ortalığa dökülüyor. Toplumsal rahatsızlıklar, ortak olarak değerlendirilen toplumsal çözümlerle tedavi edilebilir.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 524 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları