HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Denetim!.. Denetim!.. Denetim!...

29 Kasım 2019 Cuma Saat: 08:46

Devlet ve kurumlarının en büyük görevi, DENETİM olmalıdır. Dünyanın en güzel, gelişmiş, demokratik ve ahlaki yasalarını ve yönetmeliklerini çıkarsak da, yeterince denetim görevi yapılamıyorsa, o güzelim yasa ve yönetmelikler işe yaramaz hale gelir. Benim şahsen, güzelim ülkemde görebildiğim en büyük boşluk, budur. Bu kanaate varışımdaki dayanağım, Alman Devleti’nin çok güçlü, acımasız ve tavizsiz denetimini görmüş ve yaşamış olmamdır.

                Örnekler Veriyorum:

                1) 27 Kasım 2019 Çarşamba günü Pazar ihtiyaçlarımı gördükten sonra, yürüyerek evime giderken, Saray Caddesi kenarında yapımı devam eden bir inşaatın dördüncü katında tuğla örmekte olan bir ustanın harç döküntüleri, inşaat kenarındaki kaldırımda yürüyen bir bayanın başına döküldü. Bayan, hızla karşı kaldırıma geçerek yukarıya baktı ve ustaya seslendi: “Bakar mısınız? Biraz daha dikkatli olur musunuz?” Çalışan usta, hiç mi hiç oralı değildi; çalışmasına, hiç bir şey olmamış gibi devam ediyordu. Bu usta, bir kaldırımın tepesinde çalışıyordu. Kaldırım üzerinde, geçiş yasağı gösteren hiçbirişaret olmadığı gibi inşaat duvarında da hiçbir önlem alınmamıştı. Bunu denetleme görevi kimindir ve niçin yapılmamaktadır? Benzeri ihmalkârlıklar yüzünden hayatını bile kaybeden çok sayıda insanımızın haberlerini her gün medya organlarından öğreniyoruz. Böyle bir tedbirsizliği, Alman ülkesinin hiçbir yöresinde göremezsiniz. Çünkü böyle bir umursamazlığın cezası, o inşaat için alınacak önlemin masrafından çok fazladır.

2) Ünye’mizin şehiriçi trafiği, çok denetimsiz ve karmaşıktır. İsteyen, istediği yere aracını parkediyor, istediği kadar orada kalıyor. Zaten yetersiz olan kaldırımlar, büyük çoğunluk esnafın işgali altındadır. Hiç kimse, “Bu ne rezalet?” diyerek ilgilenmiyor. Bazen, zabıta görevlilerine yakındığımız oluyor; onlar da sorumluluğu birbirine atarak geçiştiriyorlar; “Oraya büyükşehir zabıtası bakıyor veya ilçe belediyesi bakıyor…” gibi.

Aslında, büyükşehir yasa veya yönetmeliklerinde yapılacak değişikliklerle, özellikle ilçelerdeki ikibaşlılıklar giderilmelidir. Ancak, bu aksaklıklar birileri tarafından gündeme getirilmelidir. Herkes halinden memnun gibi görününce, aksaklıklar devam ediyor. Kamu tepkisi gösteremeyen bir toplumuz. Toplum tepkileri harekete getirilemeyince, yasa ve yönetmelikler, ağır-aksak yürüyor.

Saygı, sevgi ve selamlarımla


Bu haber toplam 493 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları