HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Şubat 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Gözün Gördüğü

7 Aralık 2019 Cumartesi Saat: 08:53

Ordu’da kaldırımlar bir güzel yapılıyormuş…  Nerede? Altın Ordu’da!

 Biz Ünye olarak Ordu değil miyiz? Diyor vatandaş!  

  İnanıyorum ki, Büyük Şehir Belediyesi Ünye’de de Altın Ordu’da ki güzellikte kaldırımları fevkalade yapacaktır.

   Şu çok önemlidir:  Büyük Şehir Belediyesi, Dolayısıyla Sayın Hilmi Güler, büyük şehir olma kavramını tüm Ordu’ya şamil bir denkleme dönüştürmelidir…

 Yani,  kamuoyunun aklında kronikleşmiş olan Ordu keseri hep kendine yontuyor algısını, birlikte Orduyuz düşüncesine endekslenmiş iyimserliğe sentezlemesi lazım.

  Sayın Numan Kurtulmuş geçtiğimiz günlerde Ünye’ye geldiğinde Ünye Limanının konteynır limanı olacağına dair yaptığı açıklamaya karşın Ordu Ticaret odası Başkanı Servet Şahin’in bu çalışmanın Ordu’da yapılması gereğini vurgulayan açıklaması iyimser değil, ayrımcı ve bencil düşüncenin tezahürüdür. Kardeşim Ünye’de yapılan liman Ordu limanı olmuyor mu? Nedir Servet Şahin senin Ordu abisi olma düzeyindeki tavırların? Bir defasında Kanal 52 televizyonunda beraber katıldığımız programda bana da göstermiştin kafanın içindeki ego dozajı yüksek önyargılı tavrını.

 Ancak Sayın Hilmi Güler Ve Sayın Numan Kurtulmuşun Konteynır limanın Ünye’de Yapılmasına matuf bakışlarının belirgin ve güven verici olmasının altını çizmek gerek.

  Sayın Kurtulmuşun bu ziyaretlerinden yansıyan heyecan ve intiba,  ben Ordu için hizmet vermekte istek ve heyecana sahibim, şeklindedir?

  OSB ile ilgili gelinen nokta, artık bu iş oluyor güveninin pekiştiği merhaleye gelmiştir.

  Önümüzdeki yaz döneminde Ünye Organize Sanayi ile ilgili çalışmalarda gözle görülür ilerlemenin olacağında şüphe yoktur…  Durum vaziyeti buna işaret ediyor.

  Kültür sarayı konusunda ise Ünye’nin zihninde biçimlenen şaşkınlığın yerini, hele şükür rahatlığı almalıdır!

   Neden böyle söylüyorum? Ünyeli Kültür Bakanının zamanında hadi başlayamadı, yine aynı kişinin,  yani Sayın Numan Kurtulmuşun güçlü olduğu bir zaman diliminde olmamız hasebiyle artık bu işin bitirilmesi lazım beklentisi somut belirginliğe bürünmelidir!

 Ünye’de kültür sarayının olmaması,  başlamaması için geçerli bazı sebepler olması meselenin tuhaflığını ve yaşanan sıkıntıları izole etmiyor.

  Başta tiyatro sergilenememesi olmak üzere, toplantı ve konferanslar yapacak geniş salon olmaması, Ünye kütüphanesinin dar bir kapsamda imkânları zorlayarak hizmet vermeye çalışması Ünye ölçeğinde bir ilçe için tuhaflık değil de, nedir?

 Diğer taraftan, Ordu il Kültür Müdürlüğünce gerçekleştirilen su altı, su üstü çalışma ve etkinliklerinin Ordu ve Perşembe sahil şeritlerinde yapılması kararı ne menem şeydir? Anlayamadım.

   Ünye’de dalış yapılacak yerler yok mu? Neden Ünye bu programa dâhil edilmedi?

  Yahu şu Ordu’da Ünye ve Fatsa’ya yönelik dışlayıcı bakış sergileyen lobiyi artık ya ıslah etmek, ya da bertaraf etmenin vakti çoktan geçti…  Bunlar hala Ordu Vilayet olurken yapılan tartışmaların olduğu yerdeler…  Aloo, artık Büyük Şehiriz ve 2019 yılındayız!  Bu işe artık bir çözüm bulmak lazım… Yoksa büyük Şehir olmamızın hiç mantığı izahı yok.

   


Bu haber toplam 377 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları