HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Şubat 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

TV Kanallarında Prof’lar Din Adına Neler Söylüyor?

20 Aralık 2019 Cuma Saat: 09:23

                Dini konularda fazlaca hassas bir dostum, pür-telaş; “Sana rastladığım çok iyi oldu. Yüreğime su serpecek bir şeyler söyle de bira rahatlayayım; yoksa fıttıracağım hocam!” diyerek yaklaştı. Ayakta zor duracak halde idi. “Hele şöyle bir otur; sana kim ne yaptı? Ne bu halin?” dedim. Yolun kenarına oturduk. Bir de bana sataşmaz mı; “Sizler bu halkın hocalarısınız, siz rahatsız olmuyor musunuz bu heriflerden?” diyerek.

                Biraz sakinleşmesini bekledikten sonra “Hele anlat şu derdini” derken başladı, yaydan kurtulmuş ok gibi sert ifadelerle anlatmaya: “Şu televizyon kanallarında, Prof. sıfatlı kocaman herifler; kimisi, Kur’an’da namaz yok, diyor kimisi ahiret yok, diyor; bir başkası kabir suali yok, diyor. Ben şaşkına döndüm. Bunların hangisine inanacağız? Şimdi bana anlat bakalım.”

Söz sırası bana gelmişti. Önce dostumu rahatlatacak birkaç şaka-şamatadan sonra, kısa ve öz olarak, dostumun anlayacağı ifadelerle şunları söyledim:

“Söz konusu islam olunca, endişe edilecek hiçbir şey yok. İslam ne kadar çok tartışılırsa, o kadar çok güçlü olur. Bu söylenenler, yeni şeyler değil. İslamın bütün devirleri, bunlardan daha çirkin, çok daha münkir (inkârcı) tavırlara karşı en küçük bir sarsıntı geçirmeden bugünlere gelmiştir. Daha da güçlenerek gelmiştir. İslamın en güçlü olduğu dönemler, mezheplerin çıktığı devrelerdir. O dönemde, islamı savunan büyük liderler karşısında, çok azılı islam düşmanları vardı. Batılı filozoflar bütün güçleri ile islam fikriyatını susturmak isterken islam düşüncesine yenik düştüler. Yani dostum islam, her mücadeleden galip çıkmıştır. Bugün islam tartışılıyorsa, gündemde islam vardır. Korkuya ve telaşeye gerek yok, islamı ve müslümanları daha güzel günler bekliyor, demektir.” diyerek sözlerimi bitirdikten sonra dostuma sordum: “Yüreğine su serpebildim mi?” diye. Çok rahatladığını ifade etti. 

Değerli dostlar!

TV kanallarındaki tartışmaları, konuşma ve yorumları elbet ki izliyoruz. Konuşmaların bir kısmı kiralık, bir kısmı gafil, bir kısmı da enaniyetli (yani ben, ben diyen) kişiler. Günümüz Türkiye’sinde, art niyetlilerden çok, değerli bilim insanlarımız var. Karşılıklı mücadele devam ediyor. Endişeye mahal yoktur.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 231 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları