HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
30 Eylül 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Balonu Patlattılar!.. Yazık!..

27 Aralık 2019 Cuma Saat: 08:41

“İnanıyorsanız, siz güçlüsünüz, siz üstünsünüz, siz galipsiniz, korkmayınız!..” ayeti konusunda bazen gaflete düşerek paniklediğimiz, korkuya kapıldığımız zamanlar oluyor. Hâlbuki Allah’ın teminatı, son derece güçlü ve sağlam. İmanı güçlü olan, korkusuz ve endişesiz olmalıdır. Çünkü imanın arkasında, en büyük güç olan Allah vardır.

                25 Aralık çarşamba sabahı, televizyon kanallarını dolaşırken, kanalın birinde Sayın Ekrem İmamoğlu’nun canlı olarak konuşması vardı; kulak kesilerek yayın sonuna kadar izledim. Kanal İstanbul’un eleştirisini yapıyordu. Alabildiğim kadarı ile beş maddelik bir eleştirisini izledim. Beş maddelik eleştiride, o konu ile ilgili beş para edecek bir tutarlı fikir ve bilgi yoktu söylediklerinde. Kanal İstanbul, büyük İstanbul depremini tetikleyecekmiş de, zaten çok kötü olan Türk ekonomisine çok büyük darbe vuracakmış da, çevre katliamına neden olacakmış da, tarih katliamı demekmiş de…

Sayın İmamoğlu’nun eline tutuşturmuşlar, fikir diye, bilgi diye KIYTIRIK doğmaları (CHP’nin çok tekrar ettiği aynı eleştiri, sözler olduğu için doğmalar diyorum), kendisi de söyledi zaten, “Benim sözlerim değil, bilim adamlarının sözleri” diye. Konuşma mimikleri ve tavırları da sanki şöyle diyordu: “Bunları ben söylemek istemiyorum ve inanmıyorum da ama bana söyletiyorlar; ne yapayım?”

Koskocaman bir balonun bir anda söndürülüverdiğine tanık oldum, bu konuşmayı dinleyince. Çok acıdım doğrusu İmamoğlu’na. Bu kadar basit kukla görüntüsüne kurban olmamalıydı. Muhalefet edebilir, eleştiri hakkını kullanmasına, söz söylenemez. Ancak kendi ürettiği fikirlerle, inandığı doğruları söyleyerek ve tutarlılığı olan belgelere dayanarak bir şeyler söylese, inandırıcı olur ve izleyenlerini etkileyebilirdi. Çarçabuk eline tutuşturulan dolma fikirlerle canlı yayına çıkması, KARİYERİNİ dibe vurdurdu. Yazık oldu.

Şişirilen balonun yeline kapılarak ben bile; “Tayyip Bey’e rakip olur” endişesine kapıldığım zamanlar olmuştu. Balon benim gözümde birden sönüverdi. Horozun çok olduğu yerde, her zaman sabah erken oluyor. CHP çatısı altında bunun için bir türlü lider yetişmiyor.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kendisini dünya genelinde kabul ettirmiş bir lider. Ona rakip olmak için prensipli olmalı, dolma fikirlere kurban olunmamalıdır. Her fikirden istifade edilir. Ancak kendi fikri imiş gibi savunmaya kalkılınca, dibe vurulur.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 437 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları