HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

RECEP ÖZCAN

RECEP ÖZCAN

Yaşamayı Seviyorum

7 Ocak 2020 Salı Saat: 08:51

Hayat ve yaşamak. Hayat varsa yaşamak vardır. “Gezelim hava alalım kendimize gelelim” diye düşünürüz ve yerine getiririz. Havasız hayat olmadığı gibi yaşamda olmaz. Hayat mı önemli, yaşamak mı önemli? Elbette ikisi de önemli! Hayatı mı çok seviyoruz yoksa yaşamayı mı çok seviyoruz? Sizler farklı düşünebilirsiniz! Fakat ben hayatın içinde yaşamayı seviyorum.

Hayata anlam veren, anlam katan bir sürü ayrıntılar vardır. Bu ayrıntıları keşfetmeli ve onu yaşamalıyız. Hazla yaşanılan hayat yaşanılanlar tarafından değerlidir. Hayatın kendisinde boşluk yoktur. Hayat çalışırken, uyanıkken, uyurken, yatarken, gezerken yaşanır.  Her anını doldurmak gerekir ki anlam kazansın.Anlamlı olan hayatın içinde yaşamayı seviyorum.

Hayatın bir değeri yoksa ve ben yaşamayı sevmiyorsam, hayatta katlandığım külfetlerin bir anlamı olur mu? Çalışıyoruz; kendimize, eşimize, evlatlarımıza güzel bir ortam ve huzur sağlamak için. Çalışıyoruz, kendimize ikramlar sunalım diye. Ev yapıyoruz keyifle içinde yaşamak için, araba alıyoruz bedenimizdeki zahmetleri def etmek için. Bunları yapıyorum ki hayatıma anlam katsın ve yaşamak bana sevimli olsun diye. Bunları yaparken keyif alıyorum ve yaşamayı seviyorum.

Hayal kuruyorum sonraki günler için. Gelecek hayal kurduğumuz kadardır. Kurduğumuz hayalleri yerine getirdikçe hayat ve yaşamak anlam ve değer kazanır. Bu da bizleri mutlu eder. İşte bunun için yaşamayı seviyorum.

Doğayı gezdiğimde gözlerim vasıtasıyla etrafı seyrettiğimde keyif alıyorum, haz duyuyorum. Haz ve keyif almakla içime sevgi doluyor.  Bundan dolayı yaşamayı seviyorum.

Dünyada çeşit çeşit meyveler var. Görünümleri farklı, tatları değişik, dilimiz değişik ve farklı hazzı alır. Fakat buna rağmen mesela bir meyveyi sen acı bulursun, öbürü hiç beğenmez, diğeri yerden yere vurur ben ise süper beğenir haz alırım. İşte bunun için yaşamayı seviyorum.

Canım sıkıldığında şöyle bir Ünye’nin sahiline çıkıp denizin kenarında denizi seyrederek yürümek benim için biçilmiş kaftandır. Huzur verir, canımın sıkıntısını alır gider. Birileri canımı sıkmadığı ve huzurumu bozmadığı müddetçe yaşadığım ve hatıralarımın olduğu memleketimi seviyorum.

İnsan memleketini niye sever hiç düşündünüz mü? Elbette düşünmüşsünüzdür! Çeşitli cevaplarınız vardır. Benim cevabım, hatıralarımın olması, çocukluğumu yaşamak, içinde yaşamanın bana güven ve huzur vermesidir. Tehlikesiz ve güvenle, hayallerimi yaşadığım için Ünye’de yaşamayı seviyorum.

İnsanları sever dostluklar kurarız. Dost olduğumuz insanları sever, onların yanında huzur duyarız. Bizlere sevgilerini, saygılarını, ilgilerini, yardımlarını gösterirlerse canlarımızdır, bizde sevgilerimizi onlara sunarız. Onları canız kabul eder severiz. Dostlarla hayatı yaşamayı seviyorum.

Siyaseti ve siyasileri severiz. Yüzümüzün de gülen tarafını isteklerimizle birlikte sunarız. İstek ve arzularımızı yerine getirirler diye. İstek ve arzularımız her zaman olacaktır. Hayatta yaşamak için gerekli olan şeylerdir. İstek ve arzularımız yerine getirildiğinde siyasileri daha fazla seviyoruz. Ya istek ve arzularımız yerine gelmezse!

Hayatta bize olumlu gelen şeyleri severiz. Bende seviyorum. Olumsuz şeyleri sevmiyorum. Belki sizlerde öylesinizdir. Ben hayatta hep almayı değil, vermeyi de seviyorum. Hayatta hep almak isteyenleri huzurlu ve mutlu görmedim. Huzuru ve mutluluğu, mutlu olanları seviyorum.

Hayat, sevmeden yaşanmaz yoksa zindan olur. Dünya hayatı geniş zindan sayılır. Zindanı saray yapmak kişinin kendi elindedir. Başkasından beklentimiz olmadan kendi ellerimizle hayatı değiştirebiliriz. Hayatıyaşanır hale getirebiliriz. Hayallerimi gerçekleştirmek için çalışıyorum ve bundan dolayı yaşamayı çok seviyorum.

Hayatta değer ve önemli gördüğüm şeyleri yaşamayı seviyorum. İyi ve güzel olanları seviyorum. Hayat bir defa yaşanır.  Bir defa yaşanan hayatta yaşamayı seviyorum.


Bu haber toplam 693 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları