HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Yeni Yıl

17 Ocak 2020 Cuma Saat: 09:04

Bir sene boyunca anılarımı, sevinçlerimi, hüzünlerimi sırtında taşımış olan 2019, sessiz sedasız indirdi yolcularını. Ve kaybolan yıllar arasına bir tanesi daha eklendi. Yıllar kayboluyor olabilir ama anılar öyle mi? Anılar hep korur canlılığını, çekip gitmez yanımdan, kaybolan seneler gibi sessizce uzaklaşmazlar benden.

 

2019 senesi yorulmuş sanki."Gidiyorum ben, yerimi 2020'ye bırakıyorum." diyor. Ve geçmişe sıkışıp kalıyor. Umarım gözlerim aramaz 2019'u. Ki öyle de görünüyor, 2020 elinde kocaman bir çantayla uğruyor, "İzin verirsen bir sene boyunca misafirinim, hatta yazılarına bile konuk olacağım." diyor. Çantasında sağlık, mutluluk, huzur getirmiş."Bunlar senin olmazsa olmazların. Sağlığına, mutluluğuna sahip çık, huzurunu kimseye kaptırma." diye de öğüt veriyor. "Gözlerini kapat, bu yıl benden beklediklerini düşün, sonra da hedeflerine yürü." diyor. Gözlerimi kapatır kapatmaz yazılarım geliyor aklıma. Çok okunmuş, ders çıkarılmış, örnek alınmış yazılarım... Herkes onları konuşuyor, beni tebrik ediyorlar... Sonra iyi bir liseye yerleştiğimi görüyorum. Çalışmalarımın karşılığını almışım, lise yıllarıma "merhaba" diyorum. Hayatın benim için koşuşturmacalı geçtiğini anlıyorum. Ve sonra, ailem beliriyor gözlerimin önünde. "İşte, en büyük nimetim." diyorum, şükrediyorum. Açıyorum gözlerimi. Ve anlıyorum: Aslında benim için gereken tek şey: Sağlık, huzur, mutluluk ve ailemle birlikte olmakmış. Eğer bunlar gerçekten elinizdeyse yeni yıldan daha güzel şeyler beklemenize gerek yok. Çünkü daha güzel şeyler yok.

 

Aslında şükredecek, iyi ki diyecek çok şeyimiz var. Sağlık olduktan sonra yeni yıl istediği gibi gelsin, huzur ve mutluluk da getirsin...

 


Bu haber toplam 1.226 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları