HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Ekim 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Vatandaşın Nabzı

18 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 08:54

Biz gazeteciler dinleyen, sorgulayan, irdeleyen, merak eden ve okurunun nabzını ilgililere nakleden bir yapı ve reflekse sahibizdir… Daha doğrusu öyle olmalıyız. Diğer taraftan da tarafsız ve objektif olmalıyız.

   İşi çıkara ve ranta dayandırdığımız zaman,  bu gazetecilik değil hokkabazlıktır.

     Gazeteci bir siyasi ya da kamu görevlisinin istediği gibi yazmakla mükellef değildir.

       Ancak gazeteci eleştirirken, aynı zamanda ilgilileri uyardığı ya da hatırlattığı için ilgililer tarafından birlikte verimli olgular ihdas etmekteki rol arkadaşları olarak telakki edilmelidir.

 Bu bakımdan,  bizler muhtelif zamanlarda hatırlatma görevimizi ifa ederiz. 

   Vatandaşların zamanla yetkililere ulaştıralım diye bilakis anlattıkları hususlar oluyor.

 Bu bakımdan bu günkü yazımda okurların dilek ve önerilerine yer vermek istedim.

 Büyük camide cenaze namazı:  Eskiden Büyük caminin önündeki yol genişti, dolayısıyla cenaze namazı kılınacağı günler namaz sonrası mezarlığa gitmek isteyenler araçlarını bu yolun kenarına bırakıyorlardı…  Şimdi bu imkânsız olduğu için namaz sonrası mezarlığa gidecek olanlar bir koşuşturma içersinde panik yaşıyorlar.

  Çözüm: Belediye caddesinde, postanenin önünde rüzgârlı sokaktan Halk Bankası önüne kadar pekte sık kullanılmayan yol cenaze olduğu saatte trafiğe kapatılsa, o saatte 2 tane Trafik zabıtası görevlendirilse, Trafik zabıtaları cenaze için gelen araçların sıralanmasına nezaret etseler, namazdan sonra oradan tahliye olmasını da sağlasalar olmaz mı? Olur diye düşünenlerin sayısı azımsanmayacak orandadır, ilgililerin bilgisine sunuyorum!

   Üniport’un önünde araçlar park ediyorlar:  Karayollarının otopark olarak kullanılmasına belki bazı zaruretler sebebiyle tolerans gösteriliyor… Eyvallah.  Ama hiç değilse Samsun istikametinden tam Niksar yönüne dönülecek viraj bölümüne araç park edilmemeli…  Çünkü o kısımda sıkışmalar oluyor!

Büyük Camide abdest almak:   Büyük camide soğuk havalarda abdest alanlar için sıcak su imkânı sağlanmasını düşünenlerden Allah razı olsun… Güzel bir hizmet…   Ancak bu hizmetten yararlanılması noktasında negatif bir ayrımcılık var…  O da Hanımların ‘’bu sıcak su imkânından yararlanamamış’’ olması.  Birçok bayan kardeşim bana bu şikâyetini dile getirerek, kadınların abdest alacağı tarafta sıcak imkânı yok,  bizde ‘’sıcak su imkânından yararlanmak istiyoruz’’ dediler.

  Bence bu makul ve hemen yerine getirilmesi gereken bir istek. Hatta bu işte çok geç kalınmış olduğunu da kabul etmek lazım gelir!

 Orta çarşı, Hükümet ve Belediye Caddelerinde izmarit konusu: Söz konusu bölgelerdeki esnaflar olmak üzere vatandaşların çoğunluğu sigara tiryakilerinin izmaritlerini yere atmalarından çok şikâyetçi.   Diğer taraftan sözünü ettiğim caddelerde modern çöp kovalarının az olduğu, daha fazla konulması zaruri görülmekte ve özellikle talep edilmektedir.  Ha çöp kovalarının konulmasına rağmen sayıları azalsa da yerlere sigara atanlar olacaktır…   Bu durum karşısında da Belediye Başkanına önerimdir: Rize’nin İkizdere İlçe Belediye Başkanının yaptığını yapsın,  Yerlere sigara atanlara kabahatler kanunu hükümleri mucibince ceza yazmaya başlasın…  İnanın bu uygulamanın ne şahsınıza, ne de Belediyeye negatif bir tesiri olmayacaktır… Tam tersine Ünye’li size sahip çıkar, tarihe geçersiniz

 

 

 

 


Bu haber toplam 471 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları