HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
31 Mart 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Çin’de Gizemli Virüs ve Ekonomi Savaşları

24 Ocak 2020 Cuma Saat: 09:07

Kocaman dünyamızı, bir merkezden ve bir tek düğme ile idare ediyorlar. Becerebilenleri, kendi adıma tebrik ediyorum. Çünkü başka bir şeye gücüm yetmiyor. Öyle bir tantana ki, bu işi organize eden ekip, özel olarak yetiştiriliyorve düğmeye bastıkları zaman, dünyanın her tarafını bir anda ayağa kaldırabiliyorlar. Önce, hedef ülke içindeki hızlı çalışmalarla, o ülke içinde panik başlıyor; basın-yayın organları ve iletişim araçlarının tamamı kullanılarak ülke insanları olaya inandırılıyor. Daha sonra da bütün dünyaya yayınlar yapılarak, hedef ülkenin ekonomisine vurulmak istenilen hamleler başlıyor.

Son yaygara, Çin’de başlatıldı. Çünkü Çin malları, bütün dünyada ABD ve AB ülkeleri mallarına darbe üstüne darbe vurarak ekonomilerini sallamaya devam ediyor. Bu gidişe darbe vurma yollarından birisi de (belki en etkilisi); “Çin’de GİZEMLİ bir virüs görüldü, hızla yayılıyor ve ilacı da yok!..” gibi korku pompalama yaygarası hızla yayılıyor. Neymiş; Çin’de bir balıkçıdan ve balık pazarından yayılmaya başlayan GİZEMLİ virüsten 9 kişi ölmüş, çok sayıda hasta varmış. Yahu! Bizim ülkemizde, her kış mevsiminde nezle ve gripten kaç kişiler ölüyor. 9 kişiyi öldüren bu gizemli virüsün yaygarası da ne? Amaç nedir; Çin mallarına karşı, “Aman bize GİZEMLİ virüs gelir” korkusu pompalayarak Çin ekonomisine darbe vurmaktır.

Elbet ki benim derdim, Çin ekonomisini korumak veya savunmak değil ve olamaz da. Ancak, benzer yaygaralar bizim ülkemiz ve mallarımız için de çıkarılıyor ve pompalanıyor. Yok, kuş gribi vardı, yok domuz gribi vardı gibi yaygaralarda ekonomimize vurulan darbeleri hatırlayalım ve bu tür yaygaralardan etkilenmemeye dikkat edelim, diye düşünüyorum. Ayrıca, bizim ekonomi piyasamızda da, gerek hammadde olarak gerekse ana madde olarak Çin mallarına dayalı olarak çalışan ticari kuruluş veya ticaret yapan esnafımız var. Çin mallarına karşı tedirginlik, bizim ekonomimize de darbe vuruyor. Üretici olan ABD ve AB ülkeleri, çıkardıkları yaygaradan kazanırken biz ve bizim gibi ülkelerin ekonomisi zarar görüyor.

Değerli Okuyucularım!

Günümüz dünyasında; kendi başını bağlama gücü, silahı, güvenlik gücü, becerikli ve cesaretli yöneticileri olmayan ülkeler, ne acı ki, güçlü ülkelerin sömürüsü altında yaşamaktan başka seçenekleri olmadığına tanık oluyoruz. O nedenle, paniklemeden, devletin gücüne güvenerek ve alınan önlemlere de uyarak soğukkanlı hareket etmeliyiz ki, Devletimize ve Milletimize verilmek istenilen zararlara ortak olmayalım.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

                


Bu haber toplam 202 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları