HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Özgüven Tohumları

30 Ocak 2020 Perşembe Saat: 08:58

Bu yazıyı sadece hayalleyerek, varsayarak yazmayı o kadar isterdim ki… Açıkçası bu günkü yazımı yazacağım konu hakkında deneyimli bir birey olarak yazmak istemezdim. Bedensel engel, gerçekten engel midir bir şeyleri gerçekleştirmeye? Bu sorunun cevabı belki de satırlarımda saklı.

Her durumda, ne olursa olsun Allah’a şükrediyorum. Daha kötüsünü, en kötüsünü verebilirdi. Yürüme zorluğu, gerçek ismiyle Cerebral Palsi hastalığı bana tam olarak etkisini göstermiyor. Gösterse bile bunlar benim için aşılabilir şeyler. Mücadeleci ruhum yorgun ancak savaşmaya kararlı.

Beni pes etmeye iten şey: İnsanların kalbimi delen bakışları, baştan aşağı süzüşleri. O bakışlar sanki ateş saçıyor. İnsanların kibri ile harmanlanıp bedenime hücum ediyor. Ben, yanımdan bir engeli olan birey geçerken onun güzel yüreği, ince duyguları incinmesin diye incelemiyorum fazla. Ben bu denli özen gösterirken sizin küçümseyici, ego dolu bakışlarınız fazla incitici değil mi?

3 yaşımdan beri fizik tedavi görüyorum. Yüzlerce sözde engelli ama özlerinde engelsiz arkadaşım oldu. Kimisi yerde sürünerek gidiyor, kimisi gidemiyor bile. Ama hepsinin ortak noktası yüzlerinden eksik olmayan gülücükleri. Onca engele, kas ağrısına, toplumun kalp delici bakışlarına maruz kalmalarına (kalmamıza) rağmen sürekli bıcır bıcırlar, Etrafa neşe ve pozitiflik saçıyorlar. Çünkü onlar gerçek anlamda ‘şükretmeyi’,kötünün de kötüsünün olduğunu bilip engellere karşı gülen yüzleriyle mücadele ediyorlar. Buna rağmen siz hayattan, karşınıza çıkan zorluklardan yakınacaksanız bu nankörlüğe girer.

Azmin, başarının önünde hiçbir şey duramaz. Şunu da söylemek istiyorum: Kader, gayrete aşıktır. Kalbinizde engel olmasın, hedeflerinizden şaşmayın. Engeller, engel değil hiçbirimize. –kalplerimizde engel olmadıktan sonra-  Doğduğumda annemin her şeye rağmen akan gözyaşları, kalbime düşmüştü o gün. Kim bilir belki üzerinden 13 yıl geçtikten sonra kalbime düşen yaşlar yağmur olup özgüven fidanları dikmiştir yüreğime. Sizin yapmanız gereken tek şey, doğduğumda annemin kalbime ektiği özgüven fidanlarımı yaşantım boyunca koparmamanız.

 

 


Bu haber toplam 1.127 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları