HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

Ünyegiller Çöp Zengini !

16 Nisan 2018 Pazartesi Saat: 08:25

Soğuk bir kış günü hava kirliliğinden göz gözü görmüyordu. Kalitesiz kömür ve çimentonun dumanı arabaların kaportalarını bile kirletiyor, insanlar zehir soluyordu. Cevizdere Halkı kaçak çöp tesisi önünde protesto için kadınlı, erkekli toplanmışlardı. Konuşmacılardan biri isyankar bir ruh haliyle traktör üzerine çıkmış,  halka sesleniyordu.  “ OBB Reisi kanunsuz çöp tesisi yapmaktan vazgeçmiyor “ dediğinde kalabalığın öfkesi taşma noktasına geldi. Konuşmacı, uzlaşma ve uyarı vaktinin geçtiğini anlattı. Artık tepkilerinin dayatma ve gayr-ı meşru yallarla göstermekten başka çare kalmamıştı. Şimdi eylem zamanıydı. Halk mırıldanıyordu. “ Günümüze kadar hiç itibar görmedik; yönetim Cevizdere’yi pislik gibi görüyor “ gibi laflar ediyorlardı. Akçay- Cüri’de çöp dağları oluşmuştu. Çimento kaçak çöp yakıyordu. Çöp kokuları şehrin sokaklarına dağılmıştı. Çevrede sıçanlar cirit atıyordu. Ünye varoş haline dönmüştü. OBB Reisi nuh diyor, peygamber demiyordu. Basın, yalakalar, yerel yönetim onun yanındaydı. Rant uğruna küresel sömürücüler devamlı yalanlar uydurup, “ çöp değil, ayrışma tesisi “ diyordu. Hatta “ çimentonun ihtiyacı var”  diye  komşu illerinde çöplerinide Ünye’ye getirmeye karar vermişler. Böylece Ünye’yi Karadeniz bölgesinin çöp zengini yapacaklar. Rant OBB’ye, pislik, hastalık, koku, kültür ve tarih yıkımı, zehirli gazlar  Ünye’ye.  Şayet Ünye’de çöp toplayıcılar grev yapsa, birkaç günde şehrin hali nice olur?

Bu kadar işe yarayan çöp için Ünyegiller çöp toplayıcı olmak isteyebilir. Çünkü bu ranttaimrenilisiye para var. Kamyoncular günde yüzlerce sefer yapmak için sıraya girebilirler. Yaptıkları hizmetlerinden dolayı bunlara Ünye kahramanları demek gerekiyor.

Sağolasınız Ünye’nin mülki ve idari yöneticileri !Ünyegilleri Türkiye’nin çöp zengini yaptığınız için. Elbette bu üstün hizmetinizin karşılığı verilecektir. Ünyegiller memleketini çöplük yapan “ nemesis” lerin heykelini dikecektir. Gelecekte tarih sizi bu anıt önünde hoşlanmayacağınız sözlerle anacaktır. Ayrıca çöp şehrinde saray yapıp turizm cenneti olma yalanları da cabası. “ Politika mümkün olanları yapma sanatıdır “. Küçük harfli politikacılar kafalarını çöpe gömüp kendilerini üstte sanıyorlar. Büyük harfli politikacıların iyi fikirleri ciddiye almaları gerekmez mi ? Siz ciddiye almasanız hukukun ciddiye alması Ünyegillere yerer.

Gelecek yazı: ANITI DİKİLEN ÇÖP SİNEĞİ


Bu haber toplam 1.627 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
BILGIN HASDEMIR 16.04.2018 13:49
Sayın Gapıcıoolu, Ünyede çöp fabrikası yapmak istiilar. Aavu fabrikalardan bazı yerlerde var... Urlarda oturanlara sorun... Size zabah-akşam algun gokusunan yaşamaktan bıkduk... Diicekler... Hele de rözgarlu havalarda.... Sizin gibi hakiki Ünyelüler olmasa, mis gibi algun gokcakdı Ünye (!)

Yazarın Diğer Yazıları