HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Tilkinin Kuyruğu Niçin Uzundur?

21 Şubat 2020 Cuma Saat: 08:34

Hayvanlar âleminde tilki, kurnazlığı ile bilinen bir hayvandır. Televizyondaki bir safari programında, bu hayvanın kurnazlığına bir örnek seyretmiştim de gerçekten takdir etmiştim. Şöyle ki;

Arslan epeyce koşturduktan sonra tilkiyi yakaladı ve yemek üzere önüne bıraktı. Biraz soluklanmak üzere avının yanına uzandı. Tilkide hiç hareket yok. Tam bir ölü hayvan görünümünde upuzun yatıyordu koca arslanın önünde. Arslan tam soluklanmaya başlayınca, tilki bir hoplayıp kalktığı gibi tepeleri aştı, arslan yerinden kalkıncaya kadar. Böylece biz de tilkinin kurnazlık maharetini seyretmiş olduk.   

Tilkinin kuyruğu, vücut yapısına oranla bayağı uzundur. Elbet ki tilki kuyruğunu kendisi yapmadı; Yaratıcı öyle yaratmış. Öyle yaratmış ama onu da bir görev için yaratmış. O halde tilki, bu uzun kuyruğunu hangi iş için kullanıyor? Cenab-ı Hak her canlı için bir savunma silahı yaratmış ve canlıya da bu silahını nerede, ne zaman ve nasıl kullanacağını öğretmiştir. İşte kurnaz tilki bu kuyruğunu, tavuğu kümesten veya bahçeden alıp da kaçarken kullanıyor ve uzun kuyruğunu yere sürüyerek ortalığı toza-dumana katıyor, kendisini kamufle diyor ki, avcı kendisini göremesin. Yani kuyruğu ile yerden çıkardığı toz, tilki için bir korunma maskesi oluyor.

Değerli okuyucularım!

Benim amacım basit hikâyelerle sizlerin güzel vakitlerinizi almak değildir ve olamaz da. Ancak hayvanların bazı hal ve hareketleri insanlar için örnekler oluşturabileceği gibi insanlar içinde de hayvan hisli ve benzeşik davranışlara sahip olanlar vardır. Örneğin: Hz. Âdem’in oğlu Kabil, kıskançlık yüzünden kardeşi Habil’i öldürünce, cesedini ne yapacağını bilemedi. Gökyüzünde iki kuş kavga etti; birisi diğerini öldürdü. Yere düşen ölü kuşu, diğeri toprağı tırnakları ile eşerek gömdü. Bunu seyreden Kabil, kardeşini toprağa gömdü.   

Yahudi milleti sanki sadece dünyayı karıştırmak, fitne çıkarmak, menfaatleri uğruna dünyayı toza-dumana katmak için yaratılmışlar gibi ABD yönetimine hâkim olarak her tarafı karıştırıyorlar. ABD gücünü kötüye kullanıyorlar. Hâlbuki o güç iyiye kullanılsa, dünya insanlığına huzur gelir, refah gelir, adalet olur. Tavuğu çalan tilki misali, nerede menfaatleri varsa oraya çörekleniyorlar; bir bahane ile orayı karıştırıyorlar. O toz-duman içinde başlıyorlar kanını emmeye. Örneklememe gerek yok, hepsi gözlerimizin önünde ve çevremizde oluyor. Ha, şunu diyebiliriz elbet: “Emilmesin o insanlar da!” doğrudur ammaaa!.. Ortamı önceden; satılık insanlar, kiralıklar, şan-şöhret düşkünleri, üstün ırk heveslileri ve benzeri kişilerle hazırlıyorlar. Sonra da tavuğu yiyen tilki gibi yiyorlar.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 196 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları