HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
31 Mart 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

ZAMAN TERS İŞLER Mİ?

24 Şubat 2020 Pazartesi Saat: 08:43

Zaman yaşamın en önemli göstergesidir. Her şey zamana bağlıdır. Zamansız dünya düzeni olmaz. Zaman hep ileri gider. Bu yüzden her çokluk azalır, her yeni eskir,  her şey yaşlanır.

 

Zaman nedir ?

Zaman geri   gidebilir mi  ?

Evrende zaman var mıdır ?

 

Zaman sadece insanların değil, tüm canlıların sahip olduğu en kıymetli kaynaktır. Canlı-cansız her şey onun eksenindedir. Zaman depolanamaz, biriktirilemez, satılamaz, satın alınamaz, devredilemez, durdurulamaz, geri döndürülemez, ileri sarılamaz. Zamanın psikolojisine saygı gösterilmelidir. İnsanların bir tekerlemesi vardır: “Zaman bir anda uçup gitti. Keyifli anda zaman akışı anlaşılmaz veya sıkıntılı dönemde zaman geçmez. “  Oysa zamanın akışı hep aynıdır. En çok zaman israfçısı insanlardır. Ülkemiz de bu konuda dünya lideridir. Almanlar şu sözü devamlı söyler: Zaman akar, Türkler yatar! “ Zamanı israf edenlerin başında yöneticiler liderlik yapıyor. Bilge olmayanlar, üretmeyenler, zaman birimini değiştiren yöneticiler zaman hırsızlarıdır. Yetmiş yaşındaki bir insanın ömrünü saniyelerle çarparsanız,  çalınan zamanı siz düşünün! Saatlerin ileri- geri değiştirilmesi insanın yaşam frekansını bozuyor. Ezan vakitleri değişiyor. Gündüz yerine geceler hakim oluyor. Toplum psikolojisi alt-üst oluyor.

Zaman geriye getirebilir mi ? Bana göre mümkün. Bunun için evimde ters çalışan saat kullanıyorum. Böylece yaşlanmak yerine gençleştiğimi hissediyorum.

Dünyadaki zaman birimi gezegenimizin güneş etrafındaki dönme zamanıdır. Bu da 24 saattir. Acaba  mars, jupiter, pluton gibi gezegenlerde gün süresi kaç saattir ? Evrende zaman var mıdır ?  İncil vahiyine  göre  elbette bir gün dünyanın da zaman saati değişecektir:

 

Güneş batıdan doğunca,

dalgalar ters akınca,

Gündüz yıldızlar parlayınca,

Saatler ters dönecektir.

 

Saatin terse döndüğü an mahşer günüdür. Ben ters çalışan saati mahşer olmadan kullanabiliyorum.

 

 

 

 

 


Bu haber toplam 159 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları