HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Yeryüzünün Çiçekleri

12 Mart 2020 Perşembe Saat: 08:44

Bu haftaki yazımın konusu benim için çok çok özel. Tüm kalbimi vererek, daha bir şevkle yazıyorum bu yazıyı. Çünkü bu hafta dünya için,çocuklar için,çiçekler için çok önemli olan bir şeyden konuşacağız.Yani kadınlardan,’kadın olmak’ tan.

Kadınlar, benim gözümde bu ülkenin süper kahramanları. Dokunduğu şeyi güzelleştiren, ayak bastığı yeri cennete çeviren varlıklar. Dışardan naif göründüklerine bakmayın, tuttuğunu koparır onlar. Çoğu ‘güçlü’ dediğimiz erkekten daha güçlüdürler. Ama bu ‘tuttuğunu koparma’ işini şiddetle, kavgayla, dövüşle değil sözleriyle yaparlar. Onlar ‘konuşarak halletmenin’ gücüne inanırlar.

Bazı kadınlar şanssız doğar, şanssız ölür. Her ne kadar çevresine sevgi dağıtsalar da hak ettiği sevgiyi hiç bulamamışlardır. Toplum tarafından ezilir, dışlanır, sevilmezler. –Saçını süpürge etseler bile- her insan göremez kadınlardaki sevgiyi.

O kadınlar belki yaşarken mutlu olamaz ama Allah onlara cennetin kapılarını açar, orada sonsuz mutluluğa erişirler.

Peki ya neden kadınların yaşarken de mutlu olması rahatsız ediyor bazılarını?

Neden şiddet, neden kötülük?

Emine Bulut’un kızı neden annesinin 8 Mart’ını kutlayamadı? Neden başkaları yüzünden gözyaşı döktü küçücük kız? Annesinin gözleri önünde katledilmesine neden şahit oldu?

Bu kadınlar gününde neden kimse Özgecan’a çiçek almadı? Annesi neden bir kez daha ağladı?

Daha binlerce kadın kadınlığını yaşayamadan veda etti yaşamına. Geride çocuğunun gözyaşı, annesinin yanan kalbi, babasının derin acısı kaldı. Hiçbiri hak etmedi.

Peygamber Efendimiz, Veda Hutbesi’nde ‘Kadınlar size Allah’ın emanetidir’ demişti. Sahip çıktı mı herkes emanetine?

Kadının gücünün, enerjisinin, neşesinin dünyayı daha güzel bir yer yaptığını unutmayalım. Onlar bizim yeryüzündeki çiçeklerimiz. Koruyalım, kollayalım.

Tüm kalbimle başta annem ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım. Kendinize iyi bakın.

 

 


Bu haber toplam 1.560 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Şenay ATEŞ 12.03.2020 13:46
Canım yavrum çok teşekkür ederim.Yüreğin öyle güzel ki...Umarım günün birinde sen de benim gibi iyi ki kadınım dersin.Şansın açık olsun meleğim.Kalemin hiç susmasın.

Yazarın Diğer Yazıları