HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Nisan 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

21 Mart Uluslararası Irk Ayrımı İle Mücadele Günü

21 Mart 2020 Cumartesi Saat: 08:53

21 Mart uluslar arası ırk ayrımı ile mücadele günü olarak neden anılmaya başladı?

1960 yılının 21 Mart günü, Güney Afrika Cumhuriyetinin Sharpevile kentinde, renklerinden dolayı farklı görülen zencilerin bu nedenle ayrımcılığa maruz bırakılarak bir çok haktan mahrum bırakılmaları sebebiyle, bu ayrımı kaldırmak için düzenledikleri gösterilerde beyaz polislerin halka orantısız güç uygulayarak, eylemcilere saldırmaları nedeniyle 69 kişi hayatını kaybetmişti.

 Bunun üzerine ırkçılığa karşı mücadeleyi sürdürmek üzere, BM Genel kurulu tarafından 1966 yılı 21 Mart günü ırkçılıkla mücadele günü olarak belirlendi.

 Peki, Birleşmiş Milletler ve Gelişmiş zengin ülkeler ırkçılıkla ne denli mücadele etmektedir? Buna cevabım kocaman bir hiç olacaktır…  Evet, evet… Kocaman bir hiç!

 Çok uzağa gitmeye lüzum yok… Yakın tarihte,  Avrupa’nın yanı başında, Amerika ve Avrupa’nın gözünün önünde Belçikalı askerlerin göz yummasıyla binlerce Bosnalı, sırf Müslüman olduğu için katledilmediler mi?

 Afrika’da sırf gelişmiş ülkelerin kışkırtmalarıyla insanlar katliam yapmıyorlar mı?

   İçinde bulunduğumuz yüzyılda, hatta çok uzağa gitmeye lüzum yok…   Miammar’da Müslümanlar katliama uğradı.

İngilizlerin kışkırtmalıyla 1983- 2001 yılları arasında sudanda 500 bin kişi öldü.

Amerika’nın ta dünyanın bir ucundaki Vietnam’da başlattığı savaşta 4 milyon 200 bin kişi öldü.

Ermenilerin 1992 yılında Hocalıda yaptığı katliamda 613 kişi hayatını kaybetti.

1992- 1995 arası süren Bosna savaşı boyunca 250 binin üzerinde Müslüman Boşnak Sırplar tarafından tüm dünyanın gözü önünde katledildi… Bu süreçte milyonlarca Boşnak evlerinden sürülmüş, 50 bin civarında Bosnalı kadın tecavüze uğramıştır. ABD, BM, NOTO ve özellikle batılı devletler savaşın sonuna kadar yapılan tecavüzleri, katliam ve soykırımları seyretmekle yetinmişlerdir.

 1994 yılında Ruanda’da Fransa’nın saldırmasıyla Bir milyon 174 bin kişi soykırıma uğramış, 400 bin çocuk yetim kalmış, on binlerce dul tecavüze uğramıştır.  Amerika’nın yaptığı Irak işgalinde 123 bin sivil ölmüş, 135 bin sivil yaralanmıştır. Suriye’de ise zalim Esad’ın yaptığı katliamlarla binlerce Suriyeli sivili katletmiş, binlercesi yaralanmış, 6 milyon civarında sivil ülkesini tek etmek zorunda kalmıştır.

 Şu anda İsrail’de, Hindistan’da, Suriye’de olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde katliamlar sürmektedir. İşte yarın anma programlarının yapılacağı 21 mart uluslar arası ırk ayrımı ile mücadele günü iki yüzlülüğün de sırıtacağı bir gün olacak, göstermelik programlar düzenlenecektir.

Ve yine her zaman olduğu gibi başta Müslümanlar olmak üzere binlerce insan ırk ayrımı ve kar  amaçlı olarak katliama maruz kalacak, her zamanki gibi en büyük tepkiyi Türkiye ortaya koyacak, petrol zengini ülkeler yine pısırık kalarak ağababalarının hatırına ses çıkarmayacak, Başta Amerika olmak üzere Batılı ülkeler ve NATO bilindik demeçler vermekle yetinecek, hiçbir alta yaramayan BM ise her zamanki aczi yetini sergileyerek kınıyoruz, izliyoruz gibi beylik laflar edecektir.

  Müslüman ülkeler aralarında birlik beraberlik tesis etmediği sürece Evengalist ve Siyonist zihniyet  ve tabi Batı,  Müslüman ülkeler üzerinde senaryolarını her zaman sahaya süreceklerdir.

 Şu anda Müslüman ülkeler arasında Malezya, Katar ve Pakistan haricinde bu gidişata dur diyecek meziyette bir ülkede görülmemektedir.

 

 


Bu haber toplam 217 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları