HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Eylül 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

MİKROPTAN HÜKÜMDAR OLURSA!

30 Mart 2020 Pazartesi Saat: 10:02

Evrenin en küçük canlısı corona virüsü dünyayı işgal etti ve dünyaya hükümdar oldu. Hastalık, salgın ve ölüm getirdi.Mahşerin dördüncü atlısı gibi. İnsanoğlu panikledi. Ekonomi, teknoloji, sosyal yapı, kültür, sanayi çöktü. Daha kötüsü insanoğlu geleceğe yönelik ne yapacağını bilmez oldu. Her taraf toz duman.  Anlı şanlı liderler inlerine kaçıştı. Sesleri solukları kesildi. Savaştaki askerler  kaderlerine terk edildi;  kurşun bile atamaz hale geldiler. İnsanoğlu son yüz yıldır büyük bir azgın davranış  içindeydi. Küresel soygun ekonomisi insanca yaşamı çökertti. Hümanizmi bitirdi. Toplumu parçaladı. Doğayı horladı. Çevre yıkıma uğradı. Dünya 7,5 milyar insanı çekemez oldu. Böylece uyuyan virüsler canavarlaştı. İnsanlığa hükümdar olup yaşamı berbat etti. Dünyayı yeniden ortaçağa döndü.

İnsanoğlu bu hükümdarın huyunu suyunu bilmeden sözde onlara karşı savaş verdiğini sanıyor. Rastgele çevreye ilaçlama yapılıyor.  Sağlıkçılar donanımsız. Sanki silahsız askerleri savaşa gönderir gibi. Herkesi eve tıktılar.  Yeni canavar virüs yaratmaya fırsat yaratılıyor. Ne saçmalık! Dünyayı antiseptik havuzuna atsanız virüs gene ölmez.

Bu virüs hükümdarından kurtulmanın, yayılma  zincirinin kırılmasının üç yolu            vardır:

 

*Ya virüs tüm toplumu enfekte edecek, kalan sağlar  doğal aşılanmış olacak,

*Ya virüsün genetiği, bioteknolojik müdahelelerle  veya kendiliğinden  değişip (mütasyon ) virüsün beli kırılacak ve  etkisiz  hale gelecek.

*Veya herkese   recombinant aşılama yapılacak.

 

Bu günkü bilge adamlar bu üç maddeye hakim olacak beceriye sahipler. Kuantum ve nano-teknoloji ile gerekli önlemleri alabilecekleri kesindir. Bilge adamlara fırsat verilmemesinin altında jeopolitik fırsatçılık  endişesi akla geliyor. Dünyada böyle kötü senaryocu gurupların ve liderlerin oduğunu reddedemeyiz. Dileyelim de yeni canavar hükümdar virüsler veya mikroplaşmış hükümdarlar sahneye çıkmasın ! Bu dileğimizin kabulü çevrenin korunmasına, her şeyin merkezinde insan olan bir yönetimim kurulmasına bağlı olmaktadır.

Ünye'de bu yüzden mahşer yaşanıyor. Corona, çöp ve çimento !  ( 3 C ) Ünye mahşerinin tek sebebi  rantçı ve yetersiz yönetim içindeki mülki ve idari kadroların  Ünye halkını karşı uygulamalarıdır.  Bütün bunlara rağmen dünya için sonsuz umutlar vardır; ancak Ünye için hiç yoktur.

 

CEMAL UYSAL KÖŞE YAZARLIĞINA BAŞLADI. HOŞGELDİNİZ DİYORUM.  AYDINLANMAYA YENİ UFUKLAR AÇMASINI DİLİYORUM.

 


Bu haber toplam 1.376 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları