HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Haziran 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL CANBULAT

İSMAİL CANBULAT

İNSANLARI ÖLÜMLE TEHDİT EDEMEZSİNİZ!!

2 Nisan 2020 Perşembe Saat: 09:58

Ölüm vaadi (tehditi) insanları korkutmaz!

 

Canlı veya cansız tüm varlıklar, zaman içerisinde ölmesine ve insanların resmen buna şahit olmasına rağmen kimse ölmeyi kendine konduramaz..

İslam'ın yüceliği de işte tam buradadır; Akıllı insanın, kendisine hitap eden ayet ve hadisleri dikkate alarak yaşarken bunu akletmesi onun erdemidir.

Onun için (gerçek) Müslüman akıllı ve erdemli insandır. (Eğer “Müslümanım” diyorsa, zaten öyle olmalıdır. -Yazarın notu.-) Bu dünyanın fani olduğunu en iyi bilen erdemli kişidir. (Ama bu süreçte öyle saçma, öyle inat, öyle İslam’ın ruhuna aykırı aptallıklar ve kendinin de toplumun da sağlığını tehlikeye atan davranışlar görüyoruz ki her kesimden…)

 

Peki ölüm insanların geleceğini korkutmuyorsa en çok onları ne korkutur?

 

Elbette hijyen!

İşte şu an bize yaşatılan tam olarak da budur;

İşe yaramayacağı söylenen maskeleri takmamızın nedeni, bütün dünyayı bahar temizliğinden geçiren sebep,hijyen - hastalık korkusudur!

İncecik kıyafetle yağmurda top oynayan bir çocuk düşünün… Annesi ona ne der?

“Oğlum gir içeri ölürsün!” dese, çocuk bunu anlamaz, ciddiye almaz, güler geçer. Anlayacağı şey, hasta olmasıdır. Ona, onun için;“gir içeri bak hasta olursun,(öksürürsen iğne vurulursun) der.”

…….

Yukarıdaki harika tespitler; Benim gönül dostum, reklamcı,stratejist, düşünür Talha Gülören kardeşimin YouTube'daki“KAÇIŞ RAMPASI” adlı serisinden,“Ölüm İnsanı Korkutmaz - #corona” videosundan... Ne güzel bir fotoğraf çekmiş, öyle değil mi?

 

Zor Günler Yaşıyoruz

 

Biliyorum; televizyonlarda, gazetelerde ve de Ünyekent’te son zamanlarda birçok yazı “Korona” başlığını taşıyor. Sizde bıktınız, hepimiz bıktık, ama bu bir gerçek! Çok zor günlerin içindeyiz, “doğal olduğu da şüpheli” bir afat yaşıyoruz! Bu günleri, bilincimizle, inancımızla, gayretimizle birlikte hareket ederek aşacağız Allah'ın izniyle ve çok da başarılı olacağız.

Yani, tekrar tekrar, kişisel hijyenin, 1 dakikaya yakın köpürdete köpürdete el yıkamanın, sokağa çıkmamanın, “Acuk Öte Git Daa!”demenin kadar önemli olduğunu hatırlamalıyız!

Tedbir, tedbir, tedbir ve kişi her neye inanıyorsa, o dinin gerektiği inançla, dua, dua, dua…

 

Virüs Sigarayı Çok Seviyormuş!

 

Dünya Sağlık Örgütü, “Bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve ciğerleri virüse açık hale getirmemek için alkol ve sigaradan uzak durun!” dedi. Evet, bunu Dünya Sağlık Örgütüaçıkladı, Yeşilay Derneği ya da Diyanet İşleri Başkanlığı değil! Gücünüzü düşürmeyin, gardınızı düşürmeyin,rüya ve keyifâleminden gerçeğe dönün, sağlığınız tehlikede diyor!

Ama müptela olanlar vardır her ikisine de, zordur biliyorum bırakmak, Allah kurtarsın, bir an evvel nefret versin de bıraktırsın İnşallah. İşte şimdi bırakmanın tam zamanı!

Koronavirüs, özellikle ciğerlere saldıran, hücrelerini öldüren bir virüs ve sigara ona yardım ediyor, senin ömrünü kısaltıyor. Virüs sigarayı çok seviyor, sen nefret et!

Hazreti Azrail Aleyhisselam;çok yanlış tanıtılan, Allah Teâla’nın emriyle ruhları kabzeden o güzel melek;ne olur;sağlıkla, güzellikle, hayırlı, uzun, sağlıklı ibadet ömürleri yaşadıktan sonra ziyaret etsin bizi;genç yaşta ya da tam da virüslerle savaşırkenbizim ipimizi çekmesin“şu avanak otu” sigara!

İçimde Bir Acı Var

Birlik ve beraberlik içinde bu büyük gizli düşmanı yeneceğimiz, İnşallah da yenmeye başladığımız bu günlerde,bu kısır siyasi çekişmeleri, kavgaları devam ettirmek nedir yahu, bıktım Vallahi, yeter bee!?

Nedir bu ideolojik körlük, bu ideolojik hezeyan ve bitmez bilmeyen düşmanlık!?

Ne olur birlikte olalım, kardeş olalım ve bu zor günleri, aynı Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi birlikte aşalım!

Herkes usulüne, kanunlara ve kardeşlik hukukuna uygun davransın ne olur!

Dayanışma ruhuna uyalım; birbirimize, komşumuza, büyüklerimize ve en büyük mücadeleyiveren T.C. Devletimize destek olalım, yardımcı olalım, bırakalım “siyasi fayda kavgalarını” bir kenara da; insan olalım, insan olalım, insan olalım…


Bu haber toplam 569 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları