HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Siz Yeter ki Evde Kalın

9 Nisan 2020 Perşembe Saat: 09:53

Bu hafta, dünya gündeminin bombası, haberlerin başköşesi, insanların en can alıcı muhabbeti olan korona virüsten ben de bahsetmek istiyorum. Ama olumsuz olarak değil. Bildiğinizin aksine, virüsün olumlu taraflarına bakacağız.

Tabii ki bu durum dünyanın başına gelmiş bir felaket niteliğinde. İnsanların içine giren küçük yeşil bir yaratığın ne kadar olumlu biryanı olabilir? Ama herkes zaten bunun farkında. Her yerde bunun olumsuzluğu, ölümcüllüğü konuşulurken ben size biraz olsun bu günlerde moral vermek istiyorum.

Bu küçük yaratık şu zor günlerde bizim bazı şeylerin kıymetini biraz daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Mesela sarılmanın değerini. Kalabalık bir ortamda buluşup eğlenebilmeyi. Arkadaşlarımızla görüşüp, sağlıklı bir şekilde dışarıda dolaşmanın kıymetini. Her şey gitti. Elimizde kalan tek şey sağlık ve biz onu kaybetmemek için bir savaşın içindeyiz. Bu savaş bize aynı zamanda evde kalmayı, aileyle sohbeti, birlikte kahvaltı edebilmenin kıymetini yaşattı. Bu savaş bize sevmeyi hatırlattı. Bu savaş bize bir şeyler kattı. Kitap okuma alışkınlığı, yeni bir filme başlama, yeni yemek tarifleri… Yani kötü gibi görünen her şeyin iyi bir yanının da olduğunu hatırlattı. Siz de ailenizle evdeyken onlara ‘seni seviyorum’ demeyi deneyebilirsiniz. Birilerinin kalplerini kırdıysanız arayıp özür dileyebilirsiniz. Yaşlı tanıdıklarınızı arayıp ‘sağlığınız için evde kalın, biz sizi çok seviyoruz ’diyebilirsiniz.

Kısacası bu süreçte birçok pozitif şey gerçekleştirip insanları mutlu edebilirsiniz.

E hadi ne duruyorsunuz? Bir yerden başlayın yeni bir kitaba, yeni bir filme, sevdiklerinizi aramaya. Siz yeter ki evde kalın.

 

 

.

 


Bu haber toplam 25.077 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları