HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Tarihin Pusulası

11 Nisan 2020 Cumartesi Saat: 10:46

Vatani hizmetimi yatığım Eğridir Dağ Komando Okulunda en önemli derslerden biri, harita ve pusula kullanma bilginizin mükemmel olması, yön tayinini iyi yapmanızdı.

 Son derece hayati ehemmiyet arz eden bu durum askerlik için nasıl önemliyse,   bireyler için de, milletler, dolayısıyla devletler içinde o denli önemlidir.

     Şu anda Korona virüs sorunu nedeniyle tüm ülkeler kendilerine yön tayini yapıyorlar… Ancak, dersine iyi çalışan devlet yöneticileri ve halk, ülkelerini güvenli ve sağlıklı istikametlere yönlendirebileceklerdir kuşkusuz.

  Fakat hakikat olan şey o ki, tarihin pusulası insanoğluna birde ayna tutar… İşte bu aynada ne kadar tutarlı olup olunmadığı, ne kadar milli olup olunmadığı, ne kadar vatansever olup olunmadığı, ne kadar önyargılı olup olunmadı, ne kadar sığ ve kör bakışlı olup olunmadığı gün ışığı gibi ortaya çıkar… Çünkü aynalar yalan söylemez!  

Şimdi, Allah’ın dünya insanlarına belki bir imtihan vesilesi olabilecek korona virüs’ün tuttuğu aynaya baktığımızda gördüklerimiz başımıza gelenlerden ders almadığımızı göstermiyor mu?

 Ülkemiz açısından baktığımızda yardımlaşmada dünyaya örnek olacak tutarlılık ortaya koyduğumuz aşikâr.  Ancak üzüntü ile ifade etmeliyim ki,  fırsatçılık yaparak ürünleri fahiş fiyata satanların ders almadıkları görülmektedir.

  BM’lerin, NATO’nun, AB’liğinin, Dünya sağlık örgütünün ders almadıkları, kendi dertlerine düştükleri,  dünyanın başına musallat olan sorun karşısında işbirliği ortaya koymaktan uzak kaldıkları görülmektedir.

  Hatta bırakın işbirliğini, işi birbirlerinin tıbbi ürünlerini çalmaya kadar vardırdıklarını hayretle izledik.

  Kepazelikleri gırla gidiyor… İsveçli sağlık şirketi Mölnlke, nin Çin’den İspanya ve İtalya’ya gönderilmek üzere ithal ettikleri milyonlarca yüz maskesi ve eldivene Fransa el koydu… Almanya İtalya’ya gidecek maskelere el koydu… Tunus İtalya’ya gidecek maskelere el koydu… Amerika Almanya’nın maske ve eldivenlerine el koydu.  Merhum Akif’in bahsettiği tek dişi kalmış canavarlar bu denli sorun karşısında Avrupa birliği olarak işbirliği yapacaklarına, birbirlerinin maske ve eldivenlerini çalıp çakallık yaptılar… Nitekim İtalya Başbakanı yardım çağrılarına karşılık vermeyip üstüne birde maskelerini çalan diğer Avrupa birliği ülke yöneticilerine çakallar’ dedi.

O süper güç diye nitelenip çok kişinin gitme hayali kurduğu Amerlkanın sağlık hizmeti de yerlerde sürünüyor.

Amerika rüyası bir balondan ibaret… Evet, zengin, ama sanıldığı gibi mutlu değil. Bu bakımdan, ülkemizin kıymetini bilelim!  Koca zengin ülkeler, bırakın fakir ülkeleri, bırakın birbirlerine yardım etmeyi, birbirlerinin tıbbi ürünlerini çalmaya tevessül ederken, Ülkemiz 30 ülkeye tıbbi malzeme gönderdi.

 Amerika’nın zenginliği teknoloji ve silah sanayide tamam… Ama Amerika halkının mutlu olup olmadığını sorarsanız, vereceğim cevap kocaman bir hayır olacaktır.

Dünya nüfusunun % 5’ni oluşturan Amerika, dünya kaynaklarının% 30’nu tüketmektedir.

  Ama gelin görün ki, Amerikan halkının büyük ekseriyeti refah ve mutluluk içinde değildir.

Bu gün 40 milyon Amerikalı bir tür uyku bozukluğu rahatsızlığı yaşıyor… 45 milyon kadarı düzenli olarak reçeteli psikolojik uyuşturucular kullanıyor…  Milyonlarca insan da alkol ve yasal olmayan uyuşturucu bağımlısı...   Boşluk duygularını doldurmaya ve kaygılarını denetim altında tutmaya çalışan milyonlarca Amerikalı ise obez olarak aşırı yemek yiyor… Evet, kendini tanrı mesabesinde gören Amerika zengin ve onu yöneten derin devlet ile avengelis ve siyonistler mutlu, ama halk değil.

Bakalım, ünümüzdeki zamana dair yol haritasında pusulanın ibresi mertliğimi, namertliğimi gösterecek 


Bu haber toplam 403 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları