HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Gökten Ağır, Yerden Geniş, Zemberiden Soğuk Olan

4 Mayıs 2020 Pazartesi Saat: 09:15

Hz Ali’ye sormuşlar: Gökten daha ağır ne vardır? Suçsuz kimseye iftira atmak… Yerden daha geniş ne vardır? Hukuk. Zemheriden daha soğuk ne vardır?  İkiyüzlü insana muhtaç olmak.

Bu yazımı Hz Ali’nin bu özlü sözleri üzerinden yazmak istedim.

  Günümüzde Hz Ali’nin sözlerinin yansımasını bireylerde de, ülkeler arasında çokça görmüyor muyuz?

   Suçsuz kimseye iftira atmak: Eskiden de mutlaka vardı ama günümüzde egemen emperyalist ülkelerin alışkanlık, daha doğrusu politika haline getirdikleri bir uygulama iftira atmak. Hele uluslar arası denklemde yükselen bir Türkiye karşısında ülkemiz hakkında atılan iftiraların hızına yetişmek ve takip etmek neredeyse imkânsız hale geldi. Avrupa ve Amerika bunu sürekli yapıyor…  İçimizdeki gayri milli hainlerde onlara taşeronluk yapıyor, yardımcı oluyor.

  Bunu başta gezi olaylarında olmak üzere, FETÖ, PKK ve Kürt surunu olarak ve 15 Temmuz darbesi söylemlerinde yapmış oldukları gibi, şimdide Korona virüs hadisesinde de yapıyorlar. Türkiye de virüs sebebiyle ölenlerin sayısının açıklanan rakamlardan çok olduğunu, yeterli sağlık tedbirlerinin alınmadığını bile yazdılar. İnsaf…  Edepsizler, asıl sizin sağlık hizmetleriniz yerlerde sürünüyor… Türkiye ise her birinize tıbbi ekipman gönderiyor! Hani ülkemize hasta adam diyordunuz ya, hasta adam sizsiniz!

Yerden daha geniş ne vardır? Hukuk: Bize mütemadiyen demokrasi ve hukuk dersi vermeğe kalkışan Amerika ve Avrupa’da hukuk hâkim mi? Maalesef hayır. Kendilerine gelince uygulayıp, başka ırklara ya da ülkelere gelince uygulamadıkları hukuk, hukuk mudur? Biz kendi vatandaşına ya da bir Müslüman’a uyguladığı hukuku başka ırk ve inançlara da aynı nispette ve eşitlikte uygulayan bir milletiz… Sizin hukukunuzu ise sömürdüğünüz ülkelerde yaptığınız sömürüler ve katliamlar olarak tarih kaydetti… Ne kadar hukukunuz olduğunu orada görebilirsiniz. Bir bakın bakalım hukuksuzluğunuz ve sömürü düzeniniz yüzünden dünyanın dört bir tarafında mazlum halklar ne azaplar çekiyorlar… Sizi taşeronunuz olan Esed’in bombaladığı binanın molozlarından çıkartılan çocuğun ‘’ sizi Allah’a şikâyet edeceğim’’ sözlerindeki ahtı tutacak… Allah’ın azabına uğrayacaksınız!

 İkinci dünya savaşından sonra egemen güçler tarafından kurulan Başta BM olmak üzere tüm uluslar arası kuruluşlar insanlığın selameti için hiçbir şey yapamamaktadırlar. Çünkü kuruluş felsefesinde insanlığın selameti değil, kendi çıkarlarını korumak emelleri vardır.

 Artık dünyanın tamamını etkileyen korona virüs karşısında karşılaşılan acizlik dolaysıyla anlaşılmıştır ki, dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak… Ve virüsün yenilmesi sonrası tüm uluslar arası kuruluşlar sorgulanacak, konumları başka bir denkleme evirilecek.

  Zemheriden daha soğuk ne vardır? İki yüzlülük: Amerika, NATO, Avrupa birliği, İslam birliği teşkilatının çoğu üyesi, ülkemize karşı hep ikiyüzlü davrandılar.

  Amerika NOTO’ YA girdiğimizden beri ülkemize hep ikiyüzlü davrandı, anarşinin ve darbelerin arkasında oldu… Darbeleri bilakis organize etti. NATO’ da ittifak içinde olduğumuz halde PKK unsurlarına yıllarca destek, binlerce tır silah verdi. 15 Temmuz darbesini bilhassa organize etti, Fetullah’ı ise hala Amerika’daki malikânesinde korumayı sürdürmektedir.

Avrupa farklımı? Asla… Avrupa bize asla dost ve ittifakımız gibi davranmamıştır, davranmayacaktır.

  Onların orta doğudaki taşeronları olan, başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere körfez ülkeleri iki yüzlülüklerini devam ettirmektedirler. Petrol gücüyle oluşturdukları zenginlikleri bir gün para etmeyecektir. Onları ve ağababalarını şimdiki imtihan yetmezse, daha büyük bir ders ve imtihan beklemektedir.

  Elli iki birleşik devletten meydana gelen Amerika’da aklını başına toplamazsa, başına büyük felaketlerin geleceği zaman  çok uzak değildir


Bu haber toplam 297 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları