HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

MİSAFİR KALEM

MİSAFİR KALEM

Temel Ovalı/ Prof. Dr. Necmettin Polvan Ortaokulu Müdürü/ Eğitimde Normalleşme

21 Mayıs 2020 Perşembe Saat: 12:14

Hepimiz maske kullanmadan rahatça dışarı çıkabileceğimiz, ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz, sevdiklerimizle buluşabileceğimiz zamanların özlemini çekiyor, bir an önce eski günlere dönebilmek için sabırsızlanıyoruz.  Yeni vaka sayılarının giderek azalması ve salgının kontrol altına alınması sebebiyle normalleşme uygulamalarına gidilmektedir. Ancak gevşetilen hiçbir önlem, eski hayata tamamen dönme anlamı taşımıyor.

Eğitimde de okullar açılırsa bizleri nasıl bir yeni normalleşme bekliyor bir bakalım. Ancak gerçek olan bir şey var ki, bildiğimiz normal okul hayatı şu an oldukça uzak görünüyor.

Okullar açılırsa ne tür önlemler alınması gerekir. Öncelikle tüm personelin ve öğrencilerin okul bahçesine girmeden önce ateşleri ölçülmeli. Ölçüm dereceleri kaydedilmeli ve gün içinde herkesin daha sık ateş ölçümü yapılmalı.

Öğrencilerin okula geliş saatleri  kademelendirilmeli ve böylece çocukların 15 dakikalık farklı zaman aralıklarıyla okula girmelerini sağlanmalı. Okul zili çalmayabilir. Aynı anda çok fazla öğrencinin teneffüsse çıkması veya okul koridorunda gezinme riskinden kaçınmak için kademeli teneffüs ve ders saatleri ayarlanmalı.

Okula girerken, değişik noktalara el dezenfeksiyonları konulmalı ve sadece kullanılmış maskeler için çöp kutuları hazırlanmalı. Ayrıca, gün içinde herhangi birinin hastalanması durumunda bekletme alanı oluşturulmalı.

El yıkama, bir okul gününün en önemli etkinliği olmalı. “Çocukların sınıfa girmeden önce ve ardından gün boyunca ellerini yıkamaları için okula ek el yıkama alanları oluşturulmalı. Çocuklar sınıfa girmeden önce, beslenmeden önce, beslenmeden sonra, teneffüsten döndüklerinde ve daha birçok kez ellerini yıkamalı. Günde en az ellerini altı ila sekiz kez yıkamalılar”

 

Öğretmenlerin güvenli bir çalışma alanına geldiklerini bilmeleri gerekmektedir. “Örneğin, öğretmenler odasında oturma alanlarının sosyal mesafeye uygun olması,  teneffüslerde içecek bir şey almadan önce ve sonra ellerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir.”

 

Ancak tüm uygulanabilecek kurallara rağmen öğretmen ve öğrencilerin okula dönmeleri harika olur.


Bu haber toplam 204 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları