HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

TEMEL OVALI

TEMEL OVALI

Çocukların Salgınla Başa Çıkmasına Yardımcı Olmak

4 Haziran 2020 Perşembe Saat: 09:04

Öncelikle, yetişkinler olarak bizlerin COVID-19 hakkında doğru bilgilere sahip olması çok önemli. Bilginin doğru kaynaktan alınması ve aktarılması, çocukların hastalıkla ilgili korku ve endişelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede çocuklar da, evde, okulda ve toplumda doğru davranışları yapabilirler. 

Çocuklar strese farklı şekillerde cevap verebilirler. Yaygın tepkiler arasında uyku güçlükleri, mide veya baş ağrısı, endişe, içe kapanıklık, öfke, yalnız bırakılmaktan korkma görülebilir. Çocukların tepkilerine destekleyici bir şekilde yanıt verin ve onlara anormal bir duruma normal tepkiler verdiklerini açıklayın. Endişelerini dinleyin, onları rahatlatmak ve şefkat göstermek için zaman ayırın, güvende olduklarından emin olun ve sık sık takdir edin.

Mümkünse, çocukların oynamaları ve rahatlamaları için fırsatlar yaratın. Düzenli rutinlerini ve programlarını, özellikle uyumadan önce mümkün olduğunca koruyun veya yenilerini oluşturmaları için yardımcı olun. Olanlar hakkında yaşlarına uygun bilgiler sunun, neler olduğunu açıklayın ve kendilerini ve başkalarını enfeksiyondan korumak için neler yapabileceklerine dair net örnekler verin. Güven verici bir şekilde neler olabileceği hakkında bilgi paylaşın.

Örneğin, çocuğunuz kendini hasta hissediyor ve evde kalıyorsa, “Evde kalman gerekiyor çünkü bu senin ve arkadaşların için daha güvenli. Bazen zor (belki de korkutucu ve hatta sıkıcı) olduğunu biliyorum, ama kendimizi ve başkalarını güvende tutmak için kurallara uymamız gerekiyor. Yakında her şey normale dönecek” söylenebilir.

Çocuğunuzun sağlığını izleyin. Çocuğunuza hijyen uygulamalarını öğretin ve ona iyi bir rol model olun. Ellerinizi sık sık sabun ve suyla yıkayın.

Çocuğunuzu soru sorması, duygularını ifade etmesi için teşvik edin. Çocuğunuzun strese karşı farklı tepkileri olabileceğini unutmayın; sabırlı ve anlayışlı olun.


Bu haber toplam 2.612 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları