HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Eylül 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

“ UĞURLAR OLSUN VALİ BEY!”

15 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 08:56

Gidenler için “uğurlar olsun” demek Anadolu insanının geleneğidir.  Bu ifade görevinde iz bırakmadan gidenler için kullanılır. Toplum, görevlilerin gidişlerinde halka ne ölçüde hizmet kazandırdığını değerlendirir. Objektif bir not verir. Sonuçta layık olduğu bir lakap da takmayı ihmal etmez.

Vali Bey’in Ordu’da ne yaptığını bilmiyorum. Ama Ünye’ye hiçbir şey kazandırmadığını biliyorum. Ayrıca Ünye’ye unutulmaz ve kalıcı zararlar vermiştir. Ünye O’nun yönetiminde çöplük yapılmıştır.  OBB, çimento ortaklığında sömürü düzenine taşaronluk yapılmasına göz yumulmuştur. Ünye doğu – batı yönünde çöp sarmalına alınmıştır. Kanuna aykırı olarak çimentonun yaktığı çöplerin zehirli gazları şehrin üzerine salınmıştır.  Doğa, tarih, çevre katledilmiştir. Tarım arazileri çöplüğe terkedilmiş, hukuka aykırı olarak sözde sanayi alanlarına çevrilmiştir.  Hatta bunların esas müsebbibi olan çimentoya övgüler yağdırılmıştır.  Belki de bu düzeni kurdukları için birbirlerine plaketler takdim etmişlerdir.

Vali Bey Ünye’nin çöplük olmasını önleyecek tek bir icraat yapmamış, bir tek söz söylememiştir.  Aksine destek vermiştir. Ünye için Ordu turizminin lokomotifi olduğunu açıklarken insanları kandırdığını hiç aklına getirmemiştir.  Çöplükten turizm cenneti olur mu? Sözde turizm cennetinin Ünye olduğunu söyleyen Vali Bey’e halk notunu vermiş ve  “çöpçü vali” ünvanını yakıştırmıştır. Toplum yanılmaz. Egemenlik halkınsa onların dediği doğrudur.

Türkiye’nin tek Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri anıtının açılışını onurlandıran Japonya Büyükelçisine karşı yapılan diplomatik skandallar, Japonya milli marşının çalınmasına engel olunmak istenmesi,  zihinlerden silinmemiş, Ünye tarihinde acı hatıra olarak yerini almıştır. Bu olaylar karşısında Ünye’de artık asla bu kadrolarla uluslararası bir toplantının yapılamayacağı kanaati yerleşmiştir.  Bu konudaki eleştiri yazılarına hiç itibar edilmemiş, “üçsapiens” gibi davranılmıştır.  Bütün bunlardan sebep Ünye Halkı Vali Bey’in atanmasına hiç üzülmemiştir. Gene de Ünye’liler “uğurlar olsun Vali Bey” deme nezaketini göstermektedir.


Bu haber toplam 790 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları