HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

ARSLAN UYGUN ABİ HAKK’A YÜRÜDÜ Mekânı CENNET ola

15 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 08:56

Aziz okuyucular;  Ünye'li esnafların, çiftçilerin, yaşlıların hatta gençlerin, yani tanıyan herkesin sevdiği, saydığı, her hali ve yaşantısı ile takdir ettiği, Aslan gibi bir Arslan dı O.        İşinde çok çalışkan, dürüst, hoş görülü, alçak gönüllü,  Müslüman'a yakışan son derece dindar bir insan dı,  Adam gibi adamdı vesselam. Her fani gibi O' da gün geldi Emri Hakk vaki oldu ve O'da bu dünyadan öteki dünyaya göçtü gitti.

     Son bir kaç yıldır çeşitli rahatsızlıklardan dolayı sıkıntılı bir hayat yaşamakta idi. Bir kaç defa ameliyatlar olmuş, bir türlü tam sağlığa kavuşamamıştı. Öyle olmasına rağmen son bir kaç ay öncesine kadar her gün iş yerine gelir müşterilerinin Branda siparişlerini gününde yetiştirmek için çaba gösterir, verdiği söze sadık kalarak tam bir doğruluk örneği gösterirdi.               Hoş sohbetti, şakacıydı, Hep güler yüzlü, sempatik ve oldukça da yardım severdi. Kimseyi kapısından boş çevirmezdi. Yerin göre nadiren celallenir inancı konusunda ters ve yanlış konuşan olursa onlara da dersini verir inancından imanından asla taviz de vermezdi.

Allah (CC) sevdiği kula imtihanı gereği bazı zorluklar ve hastalıklar verir ya, O'na da işte böyle bir hastalık vermişti. Ve İnşaallah O' bu imtihanı da kazanmıştır, çünkü bütün hastalık ve zorluklara karşı hiç metanetini kaybetmemiş, daima Şükür etmiş, ibadetlerini aksatmamış fakir fukaraya ve herkese yardım etmiş, Rabbi’ni Peygamberi’ni unutmamış dilinden ve gönlünden düşürmemişti.  Allah (CC) her rahatsızlık ve sıkıntıya sabır eden ve şükreden kişilere sabrına karşılık bir ecir/mükâfat vereceğini vaat etmiş olduğuna göre Arslan UYGUN'a da karşılığını verecektir İnşaallah.

Bütün bu özellilerine karşı cenazesine uzaktan yakından oldukça kalabalık bir cemaat, yani tanıyan ve sevenler topluluğu iştirak etmiş; Büyük Camii avlusunda ki cenaze merasiminde İmam efendinin: ( Eyy cemaatı Müslimiin şu musallada yatan Arslan Uygun efendiyi hali hayatında ve yaşantısı esnasında nasıl bilirdiniz? Bağdan bahçeden ve komşuluk davranışlarından zuhur etmiş olan varsa, haklarınızı helal ediyor musunuz?) sorusuna bütün cemaat hep bir ağızdan ve yüksek seslerle (adeta bağırarak) İyi biliriiz Allah rahmet eylesin. HELAAL OLSUN! HELAAL OLSUN! HELAAL OLSUUN! diye karşılık verirken bazı yakınlarının ve dostlarının göz yaşlarını tutamadıkları görülmüştür.

    Ayni kalabalık sevenler Başköy'deki aile kabristanındaki defin merasiminde de bulunarak sevgili Arslan abilerine(kardeşlerine) son vazifelerini yerine getirmenin mutluluğunu ve de hüznünü yaşayarak ve hayır dualarıyla evlerine işlerine döndüler.

Allah tekrar Arslan Uygun ağabeyimize(Kardeşimize) gani gani Rahmetler eylesin. Mekânı Cennet olsun. Peygamber Efendimiz(ASV)e komşu olur İnşaallah. Rabbim sizlere ve bizlere de böyle yaşantılar ve hüsnü hatimeler nasib etsin İnşaallah.

Yine de hepiniz Kalın sağlık ve Selametle.

 


Bu haber toplam 2.164 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları