HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

EREN TOKGÖZ

EREN TOKGÖZ

Ünye Üzerine Çeşitleme

29 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 08:30

BİSİKLET YOLU

                Yazarsam bir türlü değil… Esasen yazmasam bin türlü…Yerel Gazetemizden okuyunca; tansiyonum yükseliyormu, düşüyormu, kızıyormuyum, kızmıyormuyum, üzülüyormuyum, seviniyormuyum mümkünü yok anlayamadım. Ordu Büyükşehir Belediyesi  memleketime hizmet getiriyor ama bizler(Ünyeliler) O.B.B nin bu hizmetinden ancak yıkım ve kazı başladığında haberdar olabiliyoruz. Bu saklama ve gizliliği anlayabilmek mümkün değil. Ünye’yi elinizden alacak halimiz de yok zaten. Bu kasabada yaşayanların bilgilendirilmesi, fikirlerinin alınarak katkılarının sağlanması  hiç zor olmasa gerek. Ama netice itibarı ileherkes bildiği gibi yapıyor. Sonuç bende kendimi yoruyorum.

Geçmiş yıllarda Avusturya’ya yaptığım bir teknik gezide yetkili kişi geçtiğimiz yolun özelliklerini anlatırken:  “Bu Köy istemediği  için köyün üstünden viyadük ile geçemedik bu nedenle yol 5 km daha uzun oldu”dediğinde ağzım açık kaldı, iki saat kapatamadım ağzımı…Demokrasiye, insana, vatandaşına  duyulansaygıya bakınız, verilen öneme bakınız, seçmenine duyduğu saygıyabakınız.

“Akrep akrebe yapmaz akrabanın akrabaya yaptığını”(alıntı atasözü)

 

FOK FOK

Hemşehrim Hasan Şimşek kardeşim iki gün önce fırtınalı bir denizde fok fok videosu paylaştı.İlk aklıma gelen Üsdat Abdullah Us’un bana gönderdiği mektubunda yazdığı; Arkadaşı olan  Prf.Dr.Göksel Kalaycıoğlu’nun fırtınalı havalarda  fok fok ta yüzdüğü ve adrenalin yüklemesi yaptığıdır. Göksel Kalaycıoğlu ilk karaciğer nakli yapan bir bilim adamı hemşehrimizdi.                                                                                                                                                                                                                                       

Galabuzu, Hanhan yalısı ve voltası, Sarıkayavoltası, İlyasoğlu yalısı ve voltası, Bekirusta yalısı ve voltası, Çakmakkayalar, Cami önü yalısı ve voltası, Adalılar kayalığı, Topyanı, Dikilitaş, Fega ,Fok fok, Feneraltı (sonrasıda var tabiki) gelmişgeçmiş Ünyegiller iledinazorlaşmaya aday benim gibi Ünyegillerin her yaşlarında beyinlerine gönüllerine derin izlerle kazınmıştır. Dayım Prf.Dr. Sait kapıcıoğlu’nun kullandığı Ünyegiller sözünü bende çok sevdim kullanacağım.

Gelelim Hasan Şimşek’in  videosuna. Çok güzel harika …Bildiğim halde yine de gözümü oydu üç şey. Soyunma giyinme kabini ve  duşta vardı herhalde, atlama iskelesi (tramplen demeyeceğim),  çıkma merdiveni… Ankara Vilayetindeki  Karadeniz yüzme havuzumu kardeşim burası demekten alamıyorum kendimi. Deniz kıyısı kayalıkları burası. Fok fok ta denize gireceksen atlama yerlerini bileceksin, kayalıklardan çıkma yerini bileceksin, kayalıkların üzerinde donunu çıkartıp mayonu giyecek,mayonu çıkartıp donunu giyeceksin. Utanıyorsan kuytuya gideceksin. Karadenizin tuzu kalacak üzerinde….Dikilitaşta  fok fok ta denize giripteFega ya girmeden olmaz, tereddütsüz gireceksin  korkmak irkilmek yok. Birinci ve ikinci basamaktan fok fok a dalacaksın, üçüncü basamak; maharet ister, Ya Şakir Vidinli olacaksın veya kör Ali Ergun ya da papaz Engin (her üçünüde rahmetle anıyorum) yadaIsak Şafak olacaksın, Guli dayı olacaksın, Ali mara olacaksın.

Bütün bunları yapabiliyor,bilebiliyorsan fok fok bütün güzellikleri ile senindir.

Bilmiyorsan!... Bilemiyorum!...


Bu haber toplam 631 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları