HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Ağustos 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL CANBULAT

İSMAİL CANBULAT

Hoşgeldiniz Sonel Valim Neşeli Ama Mahzun İnsanların Memleketine...

2 Temmuz 2020 Perşembe Saat: 08:28

“Kendini gerçek vatansever ve gerçek halk taraftarı gören herkesin yeniden düşünmeye ve yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu kabul etmesi gerekiyor. Asırlardır ve özellikle son 70 (95) yıldır çözümü hep başka yerlerde aramanın bize ağır bir fatura hazırladığı gerçeğini görmemiz gerekiyor. Halkı güdülmesi gereken yığınlar olarak görmekten kurtulmak zorundadır bu ülkeyi yönetenler.”

Yukarıdaki muhteşem sözler; trafik kazası süsü verilmiş bir suikast sonucu katledilen, Büyük Devlet Adamı, bu toprakların gördüğü en kaabiliyetli ve sıradışı Vali RECEP YAZICIOĞLU’nun yazdığı, Birey Yayıncılıktan, 1995’de çıkan, “BU SİSTEM DEĞİŞMELİ” kitabından...

....

Vali Tuncay Sonel...

Ne hızlı geldi öyle, ne hoş geldi...

Methi çok önceden gelmişti...“Efsane Vali” manşetleri atıldı ülke basınında... Rahmetli Recep Yazıcıoğlu ile mukayese edildi. (Doğru da edildi..)

Yüzlerce ödül, çok başarılı ve parlak bir yöneticilik kariyeri... Bütün klasik, bürokratik ritüelleri, kabullenişleri aşarak...

Tunceli’den Ordu’ya atanınca, ilk olarak kendisini tebrik amacıyla gönderilecek olan çiçeklerin ücretinin, yetim ve öksüzlere bağışlanması için talimat verdi ve gönülleri daha gelmeden fethetti!

Tunceli Valisi iken de: 'Yol yaparız, bina da yaparız ama yetim ve öksüzü unutursanız, diğer işlerin hiçbir önemi yoktur' diyen Tuncay Sonel, alkışlanacak bir uygulamaya imza atarak, 279 yetim ve öksüz çocuğa mektup gönderip bir isteklerinin olup olmadığını sormuş; Kimi piyano, kimi bilgisayar isteyen çocuklardan gelen talepleri tek tek yerine getirmişti.

Yetim ve öksüzü gözetenin sırtı yere gelir mi arkadaş, aldığı dua biter mi?

...

Bir insanı yakından tanımak için nasıl uğurlandığına bakınız.

Bir veda düşünün ki; bütün şehir ağlıyor.

Tuncelililer, bölgeyi ilk kez icraat ve aydınlıkla buluşturan Valilerinin ardından “Sen gittin, biz yetim kaldık!” diyor.. Görev yaptığı her şehirden gözyaşları içinde uğurlanan bir Vali... Böyle derin bir iz bırakmak kolay değil.

Nazar değmesin yeni Valimize

Ziya Paşa'nın "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" ve "Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" sözlerinde olduğu gibi yöneticiyi öne çıkaran faktör, laf değil icraattır. Yani az laf, çok iş demektir... Sonel Valimizin ilk beyanatı da; “Bizde proje yoktur icraat vardır”, ilk işi; kentte yaşayan şehit ailelerini ziyaret etmek oldu. Görev yapacağı ilin insanlarını yakından, birinci elden tanımak için hane ziyaretleri yaptı, ihtiyaç ve taleplerini dinledi...

Hoş geldiniz Sonel Valim; bu kıpır kıpır, heyecanlı, eğlenceli insanların diyarına, Allah mahcup etmesin.

 

Burada yapacak çok iş var Sayın Valim. Heyecanlı, neşeli ama “potansiyeline yakışır yatırımları göremediği için” mahzun olan insanların memleketine geldiniz.

Doğru”, “verimli” ve “akıllı” yatırımlara aç bu bölge aslında, sanılanın aksine...

Allah Teâlâ’nın bu bölgeye bir lütfu olan Ünyemizi de artık itilip kakılmaktan, yok sayılmaktan, fikri alınmadan yapılan işlerden kurtarır, gerçek icraatlerle buluşturur ve tarih, kültür, turizm potansiyelini ortaya çıkarıp, kalkınmasına önayak olursunuz İnşallah Sayın Valim, “Atom Karınca” Başkanımız Hilmi Güler ve Hüseyin Tavlı Başkanımızla birlikte... Bizler de bütün birikimimiz ve yüreğimizle sizinleyiz, sonuna kadar!

2 yıl önce Ünye Belediyesi’nin yaptırdığı, “doğru” ve harika “ÜNYE REKLAM FİLMİ”Nİ seyredebilirseniz eğer, Ünye’yi ve bizim derdimizi de “tanımış” olacaksınız, eminim...

...

Valimizin 23 Haziran’da evinde ziyaret ettiği Ayşe nineyle ilgili mesajıyla son verelim yazımıza:

“Geceye 85 Yaşındaki Ayşe Ninemizin duasını not düşelim;

Uğurlu kademli olsun...”


Bu haber toplam 698 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları