HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Belediyeler ve Pazar Esnafı / Küçük Esnaf

10 Temmuz 2020 Cuma Saat: 08:30

Pazar esnafı veya küçük esnaf, belediyelerin hem baş belası hem de yüz akıdır. Bir başka ifade ile bazen baş belası bazen de yüz akıdır. Bu insanlar, ekmeğini taştan çıkarmak için çırpınan, didinen insanlardır.  Belediyeler, rahat bir ortam sağlayamazsa VIZIRTILARI bitmez. Her gün belediyeleri rahatsız ederler. Çalışma ortamları, yani pazar yerleri iyi olursa belediyeler onlar için baş tacıdır. Bu ortamı sağlayan başkanda büyük başkandır; seçim kaygısı olmaz.

Ünye’mizin küçük esnafının Pazar ortamı, bir türlü oturamadı. Ünye’de Yer sorunu olduğunu biliyoruz. Ancak, iyi bir planlama ile çözüm üretilebilir. Bana göre, kocaman Gogina arazisi ziyan edildi. İyi bir planlama yapılmadı veya yapılamadı. Sayın İsmail Cerrahoğlu Ağabeyimizin kulakları çınlasın; o araziyi Ünye Belediyesi’ne kazandırdı ama tekrar başkanlığa gelemeyince arazi, alanın bulanın elinde kaldı. İnşallah Ünye’nin Kültür Sarayı bari, o arazinin şanına yakışır şekilde yapılır da belki biraz rahatlarız.

Birçok okurumun hoşuna gitmeyeceğini bilerek ve çok eleştiri alacağımı da farkında olarak, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı Bey’e ve Belediye Meclis Üyelerine bir önerim var. Şöyle ki:

Ünye İskelesi ile Atatürk Parkı arasındaki kumsalda epeyce bir arazi var. Atatürk Parkı yapıldıktan sonra orası hızla doluyor. Üzülerek belirteyim ki, Yalı Sahilinde de deniz, Bir hayli geriye çekildi. Buraların; teknik elemanları örnekleri görmek üzere Türkiye veya dünyanın farklı ülkelerine gezdirerek iyi bir planlama ile değerlendirilmeli ve Ünye’miz, sahilde örnek bir şehir yapılmalıdır. Atatürk Parkı yapılırken, Sayın Ahmet Arpacıoğlu da çok eleştiriler aldı, sıkıntılar çekti ama yılmadı. Bugün iyi bir eseri ile anılıyor.

Uzun lafın kısası; Ünye’nin örnek bir köylü pazarına ve küçük esnafın da onureedilmeye, her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Küçük esnafımız, Ünye belediyemizin yüz akı olsun inşallah. Bu da Hüseyin Tavlı Bey’e nasip olsun.

Saygı, sevgi ve selamlarımla...


Bu haber toplam 403 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları