HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

TEMEL OVALI

TEMEL OVALI

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı

14 Temmuz 2020 Salı Saat: 08:45

Eğitim, toplum büyük bir kısmını yakından ilgilendirmektedir. Velilerimiz rahat olsunlar. Öğrencilerimizin bilişsel, ruhsal, sosyal ve fiziksel gelişimleri devam etmektedir. Bilişsel alanda geçen yıldan kalan eksiklikler olabilir. Ancak bilişsel eksiklikler telafisi en kolay tamamlanacak bir alandır.  2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Ders yılı iki dönemden oluşacak ve her dönemde bir ara tatil olacak.

Ne gibi farklılık var. Daha önce eylül ayında olan Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları, 24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Telafi eğitimi olacak. Öğrencilerin bir önceki eğitim ve öğretim yılına dair eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına ilişkin “Eğitim Programı”, 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak ve 18 Eylül 2020 Cuma gününe kadar devam edecek. 

Nasıl Olacak? Öğrencilerin eksik konu ve kazanımlarına yönelik olarak uygulanacak Eğitim Programı, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında devam edecekleri yeni eğitim kurumu ve sınıflarında yapılacak. Örneğin geçen yıl (A) İlkokulu 4. Sınıf okuyan öğrenci, devam edecek olduğu ortaokulda o yılın konularıyla birlikte bu eğitimi almış olacak. Bir üst sınıfa geçen öğrencilerde geçmiş olduğu sınıfta bu eğitimi alacaklar.

Telafi “Eğitim Programı” ile materyalleri, elektronik ortamda Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanacak. Eğitim süreci, zümre öğretmenlerince planlanıp uygulanacak. Ayrıca söz konusu eğitimler, Eğitim Bilişim Ağındaki (EBA) içeriklerle de desteklenecek. Öğrenciler, EBA TV (İlkokul, Ortaokul, Lise) ile destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu destek verilmeye devam edilecek.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1 inci sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-04 Eylül 2020 tarihleri arasında uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5 inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9 uncu sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

Covid-19 kapsamında alınması gereken önlem ve tedbirler doğrultusunda öğrenci, öğretmen ve veliler bilgilendirilecek.

Tüm eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize ve velilerimize başarılar.


Bu haber toplam 1.169 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları