HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Seçmene Selam, Cumhur İttifakına; Dayan!..

24 Temmuz 2020 Cuma Saat: 08:40

MHP milletvekili Sayın Cemal Enginyurt, belli ki AKP’lilere karşı biraz dolmuş ve medyanın önünde açmış ağzını-yummuş gözünü, fındık mevsimi yaklaşırken, seçmenin önünde; “VERYANSIN!..”

Çok güzel, Sayın Enginyurt! Fındık üreticisi olarak ve seçmen olarak bizim çok hoşumuza gidiyor, söyledikleriniz. Bizler, sizi seviyoruz. Mert bir Anadolu çocuğusunuz. Ancak Tarım ve Orman Bakanı sayınPakdemirli de çok sağlam bir Anadolu çocuğudur. Onu da çok seviyoruz. Ve dahası; Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan, Anadolu’nun Has çocuklarıdır. Onları ise hepinizden daha çok seviyoruz. Sevmek zorundayız. Çünkü onlar;a) Tek millet, b) Tek vatan, c)Tek bayrak, d) Tek devlet ülküsü ile ittifak kurarak bu Büyük Milleti tarih önünde bir defa daha YÜCELTMİŞLERDİR. Cumhur İttifakı’nı çok önemsiyoruz. Siyasi şovlara ve ucuz menfaatlere feda edilmeyecek kadar milli, manevi ve ülke yararına olduğuna inanıyoruz. Sizin de bu inançta olduğunuzu düşünüyor ve biliyoruz.

Üzülerek belirtmek isterim ki, sözleriniz Cumhur İttifakının AYAKLARINA KURŞUN SIKIYOR. Yılların siyasetçisi olarak, bu sözlerinizi Ankara’da, partiler arası görüşme konusu yaparak söyleyebilirdiniz. “Kol kırılır yen içinde kalır” dı. Daha sabırlı olmanızı beklerdik. Ve şu üzücü sonuca da muhatap olmanızı görmezdik. Ben şahsen, sağ-duyunun galip geleceğine ve Parti’den ihraç işleminin gerçekleşmeyeceğine inananlardanım. Can-ı gönülden öyle istiyorum.

Tepedeki İttifakın Tabana da Yayılması

Cumhur ittifakı, partilerin tepesi kadar tabana yayılmadı. Bu konudaki partilerin gayretlerini de yetersiz buluyorum. Bu, mutlaka gündeme alınarak tabana yayılma çalışmaları yapılmalıdır. Sadece Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan'ın konuşmalarına bırakılmamalıdır. Bunu yapacak olanlar da partilerin mensupları, teşkilatlar, milletvekilleri, bakanlar ve kurumsal işleyişleri elinde tutan bürokratlardır. Sayın Enginyurt’un konuşmalarından, bu boşluğun en kısa zamanda doldurulması gereğini anlıyoruz. Sayın Enginyurt’a “Haksızsın” demiyorum ama; seçmene selam verirken, Cumhur ittifakına; “Dayan!..” da diyemiyoruz.  Çünkü, dayanamaz, korumamız lazım. Sahip çıkarsak devam eder.

Her Doğru, Her Yerde Söylenmez.

Osmanlılar döneminde, bir gözü kör olan bir Kadı (hakim) varmış. Yakınlarından birisinin bir gün sonra mahkemesi varmış; durumu da kritikmiş. Olayın bir tek tanığı varmış; o da biraz güvenilmez birisiymiş. Kadı efendi, yakınına yardımcı olmak amacıyla, tanıklık yapacak kişiyi bir gün önce yanına çağırmış ve tanıklık yaparken bazı cümle ve kelimelere dikkat etmesi konusunda uyarmış. Doğru olması ve mahkemeyi yanıltmamasını sıkı sıkı tembihlemiştir. Ertesi gün mahkemeye gelen tanık:

“Selamün aleyküm kör kadı!” demiş. Kadı, bu tavra çok kızmış ve: “Bu kadar doğruyu ben de sevmem; atın zindana!..” demiş. Yunus Emre’nin sözlerini bir defa daha hatırlayalım:

Söz ola kese savaşı

Söz ola kestire başı

Söz ola avulu aşı

Yağ ile bal eyler bir söz.

Sevgi, saygı ve selamlarımla...

 

 


Bu haber toplam 668 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları